Třináct míst na barové mapě Ukrajiny

24.09.2017AtBars

Už za pár dnů začíná ukrajinská bar show. Na Barometeru dostanou svůj prostor také bary z různých částí země, tedy s převahou těch kyjevských. Na jednom místě tak bude možné ochutnat koktejlové kreace bezmála dvou desítek podniků, které pomáhají utvářet současnou ukrajinskou barovou scénu. Něco jiného je ale samozřejmě zažít bar jako takový a vychutnat si kromě drinků i jeho atmosféru. Obojího požehnaně nabízí těchto třináct ukrajinských podniků.

Ke kyjevským barům, které rozhodně stojí za návštěvu, patří Parovoz Speak Easy Ačkoliv je ukryt ve sklepních prostorách místního kina, jen málokdo o něm neví. Letos totiž oslaví už patnáct let existence a zároveň jde o vítěze ukrajinských Salt Awards 2015 v barové kategorii. Také jeho barmani se pravidelně umísťují na čelních příčkách v nejrůznějších soutěžích. Podstatnější ale samozřejmě je, že hostům dokážou připravit prakticky jakýkoliv drink, od koktejlové klasiky po autorské kreace. Velkým plus je i příjemný retro interiér, který připomíná vlak, a tiše hrající jazzová muzika, jejíž tóny podbarvují cinkot koktejlových sklenek početného osazenstva hostů.

Na prohibiční notu a tradici tajných podniků hraje i kyjevský bar S34, který je zároveň holičstvím. Profiluje se jako podnik určený pouze pro vybrané a stejně smýšlející hosty a kromě klasických koktejlů nabízí i své signature drinky. Zdejší tým vyznává filozofii „Just Be“ neboli buď tady a teď, nic zbytečně nekomplikuj a nepodléhej stereotypům.

Utajené bary se pochopitelně neomezují jen na ukrajinskou metropoli. Tak třeba Libraria Speak Easy byl prvním podnikem tohoto typu ve Lvově. Situován je v historické části města v místech, kde se už ve 14. století usazovali Arméni a věnovali se zde obchodu a řemeslům. Historickou atmosférou, byť ne tak dávnou, dýchá i samotný bar, jenž se ukrývá za neoznačenými dveřmi. Jeho interiér je plný starožitného nábytku, na stěnách visí dobové portréty a police jsou plné antikvárních knih. Počtení nabízí také koktejlový lístek, jenž kombinuje klasiku s moderními trendy a odráží se v něm i to, že zdejší barmani sbírali zkušenosti v nejlepších barech světa. Kromě koktejlů se sem chodí také za živou muzikou – noc co noc tu hraje jazz.

V baru, na nádvoří i mezi obchody

Kyjevský Hendrick’s Bar sice není speakeasy, před zraky cizinců je však dobře skryt, a to i navzdory tomu, že se nachází v centru města. Je to vlastně takový bar v baru – na jeho facebookovém profilu najdete doporučení, ať se na cestu zeptáte v podniku True Burger. Za barem tu najdete mimo jiné letošního ukrajinského World Class vítěze Nadira Kuchkarova a v koktejlovém lístku na čtyři desítky drinků. Jde o mix klasických koktejlů a twistů na ně s autorskými a „cestovatelskými“ drinky, jež představují výběr koktejlů z různých barů po celém světě. Ke zdejším twistům na koktejlovou klasiku patří třeba Clarified Milk Punch, průzračná verze tradičního punche.

Tak trochu nezvykle umístěný je i kyjevský bar Pink Freud. Nejprve je třeba projít bránou, u níž poprvé narazíte na graffiti portrét Sigmunda Freuda vyvedený v růžové barvě (hned několik dalších podobizen známého psychoanalytika je pak i v baru), a vzápětí se ocitnete na nádvoří tvořeném několika kancelářskými budovami. Uprostřed se nachází barový pult, hosté tudíž mohou sledovat práci barmanů prakticky z jakéhokoliv místa. Kromě něj je v podniku ale ještě druhý bar, jenž nabízí úplně jinou atmosféru a podstatně více soukromí. Základ nabídky tvoří autorské drinky, jimiž chce barový tým primárně překvapovat a činit hosty šťastnými.

Nejvýše položeným barev v Kyjevě, tedy pokud nepočítáme ty hotelové, je Hitchcook. Nachází se v 6. patře nákupního centra Gulliver a inspiraci si bere ze světa filmu a zlatých časů Hollywoodu. Znát je to jak z jeho názvu či interiéru, tak z koktejlového lístku. Barmani do něj mimo jiné zařadili drinky, které se objevily ve slavných filmech nebo které měly v oblibě filmové star.

Z renesance do časů beat generation

Slavné jméno má ve svém názvu i další kyjevský koktejlový podnik – De Bosch. Inspirován je holandským renesančním malířem Hieronymem Boschem. Stejně jako Boschův triptych Zahrada pozemských rozkoší sestává ze tří částí. Zatímco první místnost s barem představuje relativně klidné a mírumilovné místo (podobně jako Boschův ráj s Bohem, Adamem a právě stvořenou Evou), středová je onou „zahradou rozkoší“. Na ni navazuje ještě poslední místnost, jediná kuřácká, jež je ztvárněna jako nikam nevedoucí zrcadlový tunel a symbolizuje Boschovo peklo. Kromě svébytné atmosféry si tu lze vychutnávat koktejlovou klasiku i autorské drinky.

Ve svém rodném městě a mezi jeho osobnostmi hledali při tvorbě baru inspiraci majitelé Kim Baru. Najdete ho v Čerkasy, jež leží zhruba 200 km na jihovýchod od Kyjeva. Podnik byl vybudován a pojmenován na počest místního stavitele, a i když pozornost poutá nápaditým interiérem, jeho pověst, která už dávno přesáhla hranice regionu, stojí především na výborných koktejlech. A taky na místní kuchyni. Kim Bar je totiž zároveň restaurací, která se ráda pochlubí svými na ohni připravovanými hamburgery a steaky.

Z barů mimo metropoli si pozornost zaslouží ještě třeba charkovský Beatnik, který bere hosty na cestu zpět časem. Ta míří do Ameriky 50. let, do času beatníků a jejich bohémského přístupu k tvorbě i životu. Příslušníci beat generation se bouřili proti rutině a tradicím, psali knihy, poslouchali jazz a užívali si života. Stejnou filozofii vyznávají tvůrci baru Beatnik. Svým koktejlovým menu, jež má podobu knihy v pevné vazbě a kromě soupisu drinků je plná různých příběhů, vzdali beatníkům hold.

Loft, paluba lodi a kouzlo jednoduchosti

Lehce americkou atmosféru má také kyjevský bar Dogs & Tails, jehož interiér ve stylu newyorského loftu navrhl ukrajinský architekt Sergey Makhno. Atmosféru dokresluje jazz nebo hip hop, ale taky retro pinball, který si tu lze zahrát. Hlavní nabídka podniku je vtipně skryta v jeho názvu, tvoří ji hot dogy a koktejly. Pod koktejlovým lístkem je podepsán Maksim Papshev, jenž dbá mimo jiné na to, aby drinky sestávaly výhradně z přírodních ingrediencí. Barový tým si vyrábí vlastní sirupy, likéry, bitters i zázvorové pivo a kromě umělých přísad nepoužívá ani cukr, pouze fruktózu.

V centru ukrajinské metropole se nachází i bar Black Tot, v němž si hosté mají pro změnu připadat jako na palubě lodi. Interiér kromě tmavých stěn či stojacích lamp charakterizuje ještě stylový nábytek. Pro nápojové menu je zase signifikantní nabídka rumů, jež zahrnuje i destiláty nakoupené v aukcích. S rumy hodně počítá také koktejlový lístek, který sestavil barman a spolumajitel podniku Viktor Pravosudov. A i když rum je hlavní položkou v barové nabídce, našlo se v ní místo rovněž pro ostatní destiláty, a tak si vyberou i ti, kdo třtinové pálence zrovna nefandí.

Lehká kuchyně s italskými a francouzskými vlivy a tradiční italské aperitivo, které mnohem více než alkoholický nápoj představuje sociální fenomén – to jsou pilíře nabídky kyjevského boutique baru Biancoro. Jeho stálí hosté jistě potvrdí, že tím, co dělá tento podnik výjimečným, jsou drinky šéfbarmanky Iriny Mashihinové. Velkým lákadlem se v běhu času staly pravidelné večerní degustace nebo hostování známých osobností z barového světa.

Až v Asii leží kořeny inspirace kyjevského baru Koya, jehož koncept reflektuje filozofii složitosti v jednoduchosti. Koktejlový lístek má podobu mapy Asie, v níž každou zemi reprezentuje jeden drink. Barový tým, v jehož čele stojí Eugene Tolmach, pečlivě vybírá ingredience a neustále hledá nové chuťové i aromatické kombinace. Příjemné zázemí pro vychutnávání drinků a zasvěcené rozhovory vytvářejí jemná vůně kadidla, tichá hudba a tlumené osvětlení.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat