V kávě má Toronto ještě co dohánět

26.09.2017Jiří Vyzourek

V kavárnách jednoho z nejvíce multikulturních měst, které navíc leží, co by kamenem dohodil od New Yorku, kde se protínají trendy z celého světa, byste patrně očekávali třetí kávovou vlnu v plné parádě. Realita je však o poznání konzervativnější. Obyvatelé nejlidnatějšího města Kanady mají rádi kávu silnou a hořkou a její přísun jim zajišťují především velké kavárenské řetězce. Úplně ztracené to ale není – kdo hledá, ten nakonec najde i podnik s výběrovou kávou.

Bez kávy si v Torontu svůj den umí představit jen málokdo. Většinou se tu pije připravená na batch brew, dle individuální chuti oslazená či s mlékem. Největší kanadský restaurační řetězec Tim Hortons, který se kromě kávy zaměřuje třeba na sendviče, ji donedávna nabízel pouze filtrovanou, pak ale rozjel kampaň Perfectly Uncomplicated Lattes, jejíž obsah asi není třeba komentovat. Za průkopníka trendů je v Kanadě považován Starbucks. V jeho pobočkách dostanete vedle kávy například vodu, jejíž koupí přispějete pár centů na kopání studen v Africe, nebo třeba infuzovaný černý ledový čaj. K mání je tu i bezlepkové pečivo a superfood, vše balené kus po kusu, mnohdy přeslazené a téměř bez výjimky přehnaně výrazné a barevné. Co se kávy týče, vybírat můžete z poměrně široké palety single origin káv a volitelný je i stupeň pražení – od light přes medium až po dark roast. Názvosloví je ovšem jedna věc a realita jiná. Osobně jsem se přesvědčil o tom, že i káva označená jako light roast je tu černá jak uhel.

Nejmenší, designová a expandující

Byť je Toronto sedmapůlkrát větší než Brno, podniků s výběrovou kávou v něm najdete zhruba stejně. Rychle se etabluje například Boxcar Social, kavárna s výběrovou kávou, která se po čtvrté hodině mění na bar s pestrou nabídkou menších značek. Kromě věčného a nekomplikovaného batch brew si tu můžete objednat i pour over z nabídky výběrové kávy. Běžně se tu lze setkat s produkcí berlínské pražírny The Barn, americké ikony George Howell a dalších pražíren z celé Kanady. Rychlý start tohoto konceptu, díky němuž se z jednoho podniku provozovaného několika nadšenci pomalu stává síť kaváren, v nichž je pořád plno, si tu a tam vybírá daň v tom, že si obsluha nevede úplně na 100 %, zkušený host si s tím ovšem poradí. Pozornost si zaslouží i Neo Coffee Bar, moderní designová kavárna s vlastní výrobou dezertů, které vypadají jako z pohádky. Zásluhu na tom mají japonští majitelé, kteří ke všemu přistupují s pověstnou precizností. Standardní nabídka zahrnuje dva mlýnky na espresso a dvě kávy na pour over. To poutač na Coffee Lab hlásá, že jde o nejmenší kavárnu v Torontu a podle všeho nelže. Pro sezení jsou v ní totiž k dispozici jen tři barové stoličky a za příznivého počasí pár stolků venku. Celý interiér a vybavení jsou laděné do mědi, kávovar stojí v přístupové chodbičce do antikvariátu. Skvělou kávu zde připravuje osobně majitel kavárny Joshua. Jelikož není spokojen s místní nabídkou, výběrovou kávu odebírá z Japonska a občas ji doplní o zajímavé kousky z celého světa. Na Instagram denně postuje vtipné cedule se zaměřením na kávu, a tak pokud hledáte inspiraci pro svou kavárnu, neváhejte jeho Coffee Lab sledovat. A ještě jedna zajímavost: Joshua nemá rád latte art. Domnívá se totiž, že kvůli němu nemají nápoje konzistentní chuť, a tak šlehá mléko již s kávou. Přístup je to originální, názor nechť si každý udělá sám…

Káva i z místních pražíren

Neprohloupí ani ten, kdo na jeden či dva šálky zajde do Early Bird Coffee & Kitchen, Thor Espresso Baru, Fahrenheit Coffee nebo třeba Sam James Coffee Baru. Velkým plus je, že ve všech kavárnách narazíte výhradně na kvalitní kávovary, a to včetně pár stylizovaných od The Slayer ze Seattlu. Je radost se dívat, jak se káva připravuje na těch nejlepších přístrojích, které jsou na trhu k dispozici. V tomto ohledu za zmínku určitě stojí designově velice zajímavý Mod Bar, který přístroj schovává pod barovou deskou, a tak je na přípravu kávy krásně vidět ze všech úhlů. Opomenout ovšem nemohu ani torontské pražírny. Co se filtrované kávy týče, velkou radost mi dělají De Mello Palheta a Cut Coffee. Kávu od nich určitě doporučuji ochutnat. Pokud jde o espresso, slušných výsledků dosahují místní The Pillot a The Coffee Island, filtr od nich mě však moc neláká. Obecně jsem ale optimista a věřím, že díky těm několika málo kavárenským průkopníkům má výběrová káva na torontském trhu svou budoucnost. Čeká ji však ještě dlouhá cesta.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat