Fenomén matcha a opojení čajem

02.10.2017AtBars

Nakladatelství Euromedia vydalo v rámci edice Esence hned dvě knihy o čaji. Zatímco první se z různých úhlů věnuje čaji obecně, druhá se do detailu zaměřuje jen na jeden jediný: japonský zelený práškový čaj matcha.

Autorkou knihy Čajové opojení je britská čajová sommelierka Linda Gaylardová, jež se nápojům z lístků čajovníku i dalších rostlin a bylin dlouhodobě věnuje a sjezdila kvůli nim kus světa. Nashromážděné poznatky, znalosti a zkušenosti sepsala do knihy, v jejíž předmluvě říká: „Před sommelierem čaje stojí náročný úkol přesvědčit konzumenty, že čaj je víc než jen hrnek a nálevový sáček. Je za ním tajemství, historie, průmysl, kultura a ceremoniály, prostě celý nový svět, který čeká na objevení.“ Vším tím se ve své knize také zabývá. Na 224 stranách čtenáři najdou vše od pěstování čaje a jeho zpracování přes přehled pěstitelských zemí až po rady, jak čaj skladovat, připravovat či degustovat. Celá jedna kapitola je věnována herbálním čajům a mimo jiné obsahuje i Kruh zdraví a pohody, z nějž je jasně patrné, jaké zdravotní účinky ten který nálev může mít. Autorka samozřejmě neopomíjí ani historii čaje a obyčeje nebo rituály, jež na různých místech světa doprovázejí jeho popíjení. Kniha je ale zároveň velmi současná – obsahuje celou řadu receptur na horké i studené nápoje na bázi čaje, koktejly nevyjímaje. K jejím přednostem patří rovněž pěkná grafická úprava, jež kromě fotografií zahrnuje mapy, kresby, schémata a nápaditou infografiku. Jako pozvánka do světa čaje od jeho sommelierky zkrátka rozhodně obstojí.

Louise Cheadleová a Nick Kilby jsou zakladatelé londýnské společnosti Teapigs a – jak hned na prvních řádcích své knihy Matcha přiznávají – velcí milovníci tohoto japonského zeleného práškového čaje. Označují ho dokonce za superčaj, a to pro jeho příznivé účinky na zdraví i celkovou pohodu. „Panuje přesvědčení, že matcha dodává pomalu se uvolňující energii, která člověku vydrží celý den a která jej zároveň udrží klidným, pozorným a soustředěným,“ říkají. Knihu rozdělili do 11 kapitol, v nichž celkem logicky postupují od dějin čaje matcha a popisu čajového obřadu (včetně návodu, jak se během něj chovat) přes výrobu až po zdravotní účinky. Kapitola Matcha dnes mimo jiné nabízí tipy, kde ve světě lze dobrou matchu ochutnat nebo kam zajít na čajový obřad. Slouží zároveň jako odrazový můstek pro následující stránky, které jsou plné receptů. Věnováno je jim šest kapitol: Nápoje, Snídaně, Svačiny, Hlavní chody, Moučníky a sušenky, Dezerty. V té nápojové čtenáři najdou mimo jiné tipy, jak matchou ozvláštnit džus, limonádu nebo shake, přidat ji lze ovšem i do kávy a skvěle poslouží rovněž jako koktejlová ingredience. Velmi lákavě nejen na fotografiích vypadají různé dezerty, ale třeba taky kuře po mexicku s matchovým guacamole nebo třeba florentská vejce s matchou. Kniha je to velmi pěkná i na pohled, ačkoliv minimalistická obálka tuto její stránku trochu maskuje…

úvodní foto: iStock

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat