Bohemia Sekt z královské odrůdy

05.10.2017AtBars

Krátce poté, co byl na trh uveden sekt Prestige 36, jenž je ročníkovým cuvée z odrůd Chardonnay a Pinot noir, přichází největší český výrobce šumivých vín s další novinkou. Tentokrát jde ovšem o sekt z jedné jediné odrůdy.

Bohemia Sekt Ryzlink rýnský je, jak už sám název vína napovídá, vyroben výhradně z hroznů odrůdy Ryzlink rýnský, která je považována za nejtradičnější odrůdu v severních vinohradnických oblastech a díky vyšší kyselince vynikne právě v sektu. „Bohemia Sekt Ryzlink rýnský zaujme svým svěžím aromatem sadového ovoce, zejména zralé broskve. Ucítíte v něm ale také lehký podtón rozkvetlé lípy. Chuť sektu je ovocná, svěží a připomíná tóny citrusů. Harmonický poměr kyselin a cukru vytváří příjemný aromatický závěr,“ říká hlavní sommelier společnosti Bohemia Sekt David Král. Novinka je podle něj vhodná k přípitku, skvěle se ale snoubí také s grilovanými rybami, pečenou drůbeží a tvrdými sýry.

O Ryzlinku rýnském se říká, že je to král vín a víno králů, i proto měla novinka v šumivém portfoliu Bohemia Sektu premiéru 3. října v Rothmayerově sále na Pražském hradě. Ke koupi je již nyní v oficiálním e-shopu výrobce a brzy bude k dispozici i v maloobchodní síti. Doporučená maloobchodní cena činí 179 Kč.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat