Barometer si pozornost určitě zaslouží

06.10.2017Bára Urbanová

Přesně před týdnem odstartoval druhý ročník ukrajinské barové show. Barometer se od ostatních akcí tohoto typu liší především tím, že je otevřen i široké veřejnosti a jeho nedílnou součást tvoří prezentace barů z různých měst Ukrajiny i ze zahraničí. Velkou chloubou kyjevské bar show je pak main stage, kterou všichni přednášející bez výjimky označují za největší ze všech těch, na kterých kdy stáli. Aby také ne – v sále před nimi jejich prezentaci sleduje kolem tisícovky párů očí.

Kulisou pro Barometer International Bar Show 2017 bylo stejně jako v loňském roce moderní kongresové a výstavní centrum Parkovy, jež se nachází v širším centru Kyjeva a z terasy nabízí pohled na Dněpr. Leží sice trochu stranou hlavního kyjevského dění, od zastávky Arsenalna, jež je mimochodem se 105,5 m nejhlubší stanicí metra na světě, se k němu dá pohodlně dojít za 12 minut. Veškeré dění třídenní bar show je rozděleno do dvou pater. V přízemí se nachází hlavní vystavovatelská zóna zaměřená na destiláty a další alkoholické nápoje spolu s barovou zónou, ve druhém patře jsou vystavovatelské prostory zaměřené převážně na barové vybavení plus několik stánků s kávou a věcmi kolem ní. Na terase je situována gastro zóna se stánky osmi restaurací nabízejícími široké spektrum pokrmů od klasických ukrajinských jídel, k nimž patří kyjevská kotleta, přes hot dogy a hamburgery až po ústřice, krevety nebo třeba sushi, a také nezbytný koutek pro kuřáky. Návštěvníci Barometeru však do druhého patra po eskalátorech vyjíždějí především kvůli přednáškám, seminářům a degustacím. Probíhají zde celkem v pěti sálech – kromě main stage, jež pojme na tisíc sedících posluchačů, jsou to ještě Barometer Education (80 míst), Barometer Pro (150 míst), Tasting room 1 a Tasting room 2 (oba po 40 místech). Další prezentace probíhají ve World Class sále situovaném v přízemí, hned vedle stánku této barmanské soutěže.

Největší main stage a čtyřiadvacet barů

Velkou předností Barometeru je skvělé technické zázemí. Sály jsou oddělené od ostatního dění, nabízejí tudíž dostatek klidu pro jednotlivé prezentace, o jejich velkorysé kapacitě ani nemluvě. Main stage je přímo velkolepá. Zatímco celý sál má 800 m2, na pódium připadá 120 m2. Obrovské plátno měří 22 m na šířku a je rozdělené do tří částí: vlevo se přenáší dění na pódiu (a tu a tam i v sále), které snímá hned několik kamer, uprostřed je stabilně logo Barometeru a pravou část mohou přednášející využívat pro své prezentace. Skvělý je i zvuk – už samotná znělka bar show promítaná před každým seminářem a na závěr doplněná o světelné efekty nenechá nikoho na pochybách, že bude následovat skvělá podívaná. Ostatně jen málokterý z přednášejících si na adresu main stage odpustil nějakou tu pochvalnou poznámku. „Tohle je jednoznačně největší barová stage na světě a každý, kdo je součástí této akce, má být na co hrdý,“ poznamenal kupříkladu hned na úvod své prezentace Naren Young, jehož jméno je aktuálně spojeno s newyorským barem Dante. Kdo na barové show jezdí hlavně objevovat a ochutnávat nové zajímavé produkty, v Kyjevě naopak příliš neuspěje. Mezi vystavovateli, jichž se v hlavním sále prezentovaly zhruba dvě desítky, byly především velké a známé značky. Každá z nich si ale dala na své expozici záležet a snažila se návštěvníkům něco poutavého nabídnout. Uprostřed sálu byly ve čtyřech řadách rozmístěny bary čtyřiadvaceti podniků. Kromě kyjevských barů, jako jsou Parovoz Speak Easy, Pink Freud, De Bosch, Koya nebo třeba Hendrick’s, a podniků z dalších ukrajinských měst (patřil k nim třeba lvovský Libraria Speak Easy či charkovský Beatnik), se zde prezentovaly i zahraniční bary, konkrétně newyorský Mace, pařížský Danico, osloský Himkok a telavivský Bellboy. Za drinky, které se na nich i u ostatních stánků míchaly, se platilo, byť o něco méně než běžně v baru. Skutečnost, že se na Barometeru nápoje nerozlévají zdarma, pochopitelně přispívá k tomu, že se rozpoložení návštěvníků i v pozdních hodinách udržuje v přijatelných mezích. Platby probíhají bezhotovostně – návštěvníci u vstupu obdrží kartu, kterou si u personálu nabijí na potřebnou částku a platí s ní i za občerstvení či kávu.

Program pro patnáct tisíc návštěvníků

Jelikož je Barometer přístupný i široké veřejnosti, je třeba nějak rozlišit mezi lidmi z branže a běžnými návštěvníky. Děje se tak na základě vstupenek – kdo si letos koupil pouze základní vstupné v ceně 300 ukrajinských hřiven (1 UAH = 0,86 Kč), dostal na ruku modrou pásku a měl přístup pouze do výstavních prostor, barové a gastro zóny plus na vybrané přednášky, prezentace a degustace (z celkových 96 jich bylo všem dostupných pouze 15). Se žlutou páskou, jež patřila ke vstupence Premium v hodnotě 1500 hřiven, se bylo možné dostat úplně všude. Nabitý hlavní sál měl už během první letošní přednášky Marián Beke, jenž prezentoval své umění přípravy a neotřelého servisu koktejlů. Ze zahraničních osobností z barové branže se v průběhu tří dnů na main stage postavili například ještě Philip Duff, Simone Caporale, Naren Young, Angus Winchester, Sietse Offringa, Tom Jones a Ali Reynolds nebo třeba Dean Callan. V pátečním programu se mimo jiné objevil i velmi zajímavý barový blok – Nico de Soto spolu se svými kolegy představil koncept newyorského Mace a pařížského Danico, Ariel Leizgold brilantně prezentoval telavivský Bellboy a všichni napjatě sledovali rovněž prezentaci osloského Himkoku, kterou si připravili Yunus Yildiz a Maroš Dzurus. Třídenní program na main stage v duchu hesla „to nejlepší nakonec“ uzavřela barmanská legenda Salvatore Calabrese, jenž na svém profesním příběhu ukázal celou řadu důležitých vlastností i dovedností, jež by si měl osvojit každý barman. Do posledního místa zaplněný sál ho potleskem odměňoval bezpočtukrát v průběhu prezentace, na závěr ovšem následovaly ovace ve stoje a nikomu ani nevadilo, že Salvatore přednášku přetáhl zhruba o tři čtvrtě hodiny, tedy do půl desáté večer. Plno bylo vždy i na prezentacích a degustacích v ostatních sálech. Celkem na letošní Barometer během tří dnů zavítalo na 15 000 návštěvníků, kteří mohli vybírat z 57 seminářů a 39 ochutnávek v podání 74 osobností z celého světa. Vypili tu kolem 35 000 koktejlů, na něž barmani použili více než 14 tun ledu.

Příští rok i s tlumočením do angličtiny

„Kyjevská bar show je poměrně mladá, ale o to zajímavější. Jde o nový trh, který ještě tolik neznáme a jenž má rozhodně co nabídnout. Svůj celkový dojem z akce bych označil jako absolutně úžasný – od organizační stránky přes návštěvníky až po kvalitu barů. Kyjev je město plné chutí i různých typů podniků, na své si tu přijdou milovníci speakeasy konceptů, kreativních restaurací i pulzujících party míst,“ shrnuje své dojmy z druhého ročníku Barometeru slovenský barman Maroš Dzurus, jehož domovem je nyní Oslo, a dodává: „Je úžasné podílet se na něčem takovém jako přednášející. V první řadě se zde setkáte s neskutečným množstvím lidí z oboru, s nimž můžete sdílet informace a podělit se s nimi o svůj náhled na barové dění. Zároveň je velmi motivující vidět, kolik lidí se chce učit něčemu novému a posouvat se dál. I kdyby se na Barometeru něčím inspirovala jen pětina ze všech návštěvníků, považoval bych to za naprosto skvělé.“ Dobrá zpráva je, že se ukrajinská barová show chce do budoucna ještě více otevírat světu. Zatímco letos se do sluchátek nebo konsekutivně překládaly pouze přednášky a semináře anglických mluvčích (tj. z angličtiny do ruštiny), příští rok se s ohledem na nárůst zahraničních návštěvníků plánuje oboustranné tlumočení. Známe už i datum. Třetí ročník Barometer International Bar Show se v Kyjevě uskuteční 28.–30. září 2018 a AtBars.com bude v roli mediálního partnera opět u toho.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat