Hravá Panda a drinky beze jména

09.10.2017Bára Urbanová

Brněnský bar Super Panda Circus zkraje měsíce na pár dnů zavřel, aby se ve čtvrtek 5. října hostům představil s lehce pozměněným interiérem a hlavně s jinou koktejlovou sestavou. Je v ní celkem jednadvacet drinků, které mají místo jmen pouze čísla a přidělený piktogram. Hlavním tématem nového menu je tentokrát hra a jeho konkrétními nástroji kolo štěstí, karty nebo třeba kostky. Tedy prozatím, postupně se před hosty budou rozkrývat další hráčské možnosti.

Super Panda Circus je v provozu o něco málo déle než tři roky, a tak si lehký refresh interiéru zasloužil. Zatímco v patře jsou změny víceméně kosmetické (nová je malba na stěně za barem a také na stropě a podsvícené stolečky v boxech nyní provokují otázkami typu: Where is Waldo? Is this real? Are your kidneys ready for transplantation?), dole ve vstupní místnosti je nelze přehlédnout. Dvě kožené sedačky zůstaly, ale klavír zmizel a místo něj stojí nalevo od vchodu malý pandí bar. „Jde o ocelovou konstrukci potaženou čalouněním se vzorem šachovnice, který má stejně jako celé naše menu odkazovat na téma hry,“ prozrazuje jeden z provozních Super Panda Circusu Tomáš Miška a dodává: „Chtěli jsme vytvořit více prostoru pro hosty, kteří čekají, než se nahoře v baru uvolní místo, a taky je něčím zabavit. Umístili jsme proto do vstupních prostor dva výčepní kohouty, z nichž budeme čepovat welcome drink. Na jednom bude vždy nealko drink, většinou čaj ozvláštněný nějakou netradiční ingrediencí, a na druhém některý z našich koktejlů. Vybírat ho budeme podle chuti barmanů a také s ohledem na aktuální trendy.“ Na dvou malých poličkách, v nichž dobrý pozorovatel rozpozná kovovou konstrukci předloňského pandího menu, budou vystaveny nalahvované G&T, a tak budou mít hosté důvod se tu zastavit i při odchodu. Ve vstupní místnosti visí rovněž nové obrazy, jiný je také závěs zakrývající schody do patra. Změn ovšem doznaly i navazující prostory: na stěně naproti toaletám je k vidění nové video, na němž se podíleli sami barmani, a dlažbu zdobí motiv spirály. V budoucnu tu k rozptýlení čekajících hostí přibude arkádový automat, na němž se průběžně budou střídat desítky různých her. Hravá je i kuřárna. „Jednu její stěnu jsme přetřeli černou tabulovou barvou, a vznikla tak tweetovací zeď, na kterou mohou hosté něco napsat. Zaplnila se hned první večer, takže ji budeme muset průběžně promazávat,“ vysvětluje Tomáš Miška.

Kolo štěstí, kostky, karty nebo los?

Nová koktejlová nabídka sestává z jednadvaceti drinků, sedmnácti alkoholických a čtyř nealko. Všechny do jednoho zůstaly beze jména, mají pouze číslo a piktogram, který je nějak vystihuje. Důvodem je hra, kterou barmani s hosty rozehrávají. „V minulosti bylo naše menu hodně o jeho ztvárnění a objektu samotném. Poutalo vždy velkou pozornost, až se nám začalo zdát, že je jí příliš a že se nám poněkud vytrácí komunikace mezi barmany a hosty. Rozhodli jsme se proto, že naším novým menu budou sami barmani. Jejich úkolem je vtáhnout hosty do hry, k čemuž jim pomáhají různé herní pomůcky,“ říká spolumajitel Super Panda Circusu Adam Vodička. Hned nad schody stojí kolo štěstí – stačí ho roztočit a výběr drinku je vyřešený. Každé pole kromě piktogramu obsahuje ještě informace o ceně, obsahu alkoholu v gramech a také název klasického koktejlu, jímž je daný drink inspirován. Druhou variantu představují karty. V tomto případě se už ale host odevzdává nejen osudu, ale částečně i do rukou barmana – ten má totiž k dispozici několik balíčků karet, každý s jinou sestavou drinků, a je na něm, aby hosta správně přečetl a nabídl mu právě tu, která by mu mohla konvenovat. Objem informací na kartách je stejný jako v případě kola štěstí – piktogram, cena, gramy alkoholu a inspirační zdroj. Podstatně méně se hosté dozvědí, pokud si zvolí hod kostkou. Ukáže se jim pouze piktogram a cena. Barman jim opět podle svého uvážení předloží žlutou, zelenou, růžovou nebo modrou kostku, jež se kromě barvy liší také výběrem koktejlů. Mají devět stěn, a i když na omak působí jako dřevěné, jsou vytištěné z plastu na 3D tiskárně. Zatím pouze v omezené míře Panda pracuje se stíracími losy a tajnými piktogramy, které se objevují pouze pod UV světlem, a na dalších herních pomůckách se ještě pracuje. Kdo si nechce hrát, může sáhnout po tištěném menu. Je česko-anglické a oproti všem herním pomůckám obsahuje také výčet ingrediencí, charakteristiku chuti koktejlu a informace o jeho servisu či velikosti. Na samém konci zahrnuje šestici drinků z Old Fashioned menu, které až do jara zůstane beze změn.

Bloody Mary na talíři a koktejl z amfory

Nová koktejlová sestava je společným dílem celého pandího týmu. „Do příprav tohoto menu se zapojilo šestnáct členů našeho barového týmu, což je v celé tříleté historii Super Panda Circusu zatím nejvíc. Hlavní část práce na drincích sice odvedli Matěj Coufal, Martin Hoffmann, Tomáš Křemenák, Tomáš Miška a Rudolf Forman, zbytek týmu se ale podílel na jejich konečné podobě. Společně se nad koktejly potkávali a ladili detaily. Znát je to jak na výsledku, tak na tom, že všichni do jednoho přijali nové menu za své a o to raději s ním teď pracují,“ domnívá se Adam Vodička. V průběhu přípravného procesu samozřejmě vznikla podstatně širší škála drinků, z nichž se vybraly takové, které dohromady utvářejí smysluplný celek co do stylu a chuti koktejlů. Předem ovšem bylo jasné, že mezi nimi nesmí chybět twist na Bloody Mary. „V minulém menu jsme měli francouzskou variaci na tuto koktejlovou klasiku, tak jsme se tentokrát rozhodli vydat italskou cestou,“ prozrazuje Tomáš Miška. Pod číslem 17 a rybím piktogramem se tak ukrývá kombinace vodky infuzované kapary s rajčatovým pyré a pestem z bazalky, pinií, arašídů, ančoviček a trochy parmazánu. Servíruje se v hlubokém talíři na polévku s okrajem posypaným prachem z chilli a malin a několika malými plátky parmazánu a jí se keramickou lžičkou. Tak trochu jídelní charakter má i variace na Rob Roy s číslem 11. Postavená je na kombinaci dvou skotských whisky a dvou vermutů se sirupem ze smrkového vína a tinkturou ze dřeva palo santo. Staří se v kameninových amforách, které stojí přímo na baru, a když se na ně zahledíte pozorně, uvidíte v jejich spodní části vysrážené cukrové složky. Koktejl se servíruje v tradiční skotské nádobě zvané quaitch a hosté k němu na lžičce dostanou neméně tradiční skotskou specialitu: haggis. K dalším neobvyklým přílohám či ozdobám patří kokosová pusinka, hořké lízátko, turecký med nebo třeba šťovíkové listy. Zajímavě působí i „nátěry“ na sklenky – žlutý s chutí yuzu a červený s chutí malin. Objevuje se například u pandí variace na Champagne Cocktail, o jehož ozvláštnění se stará ještě trocha šumáku.

Nápaditý servis a netradiční ingredience

I když servis drinků je o něco umírněnější než u předchozích menu, ani tentokrát barmani fantazií nešetřili. Na hranici kýče se pohybuje například variace na Lynchburg Lemonade servírovaná ve skleněném rohu posazeném do dřevěné truhly vyložené pozlacenými lístky vavřínu. Pobaví třeba keramická lebka s goralským kloboučkem, odkaz na podobě servírovaný drink Alexe Kratěny nazvaný Aqui Estoy, či twist na Hemingway Daiquiri, k němuž patří i na udičce ulovená rybička. Trochu legrace si hosté mohou užít s koktejlem číslo 12, který chutí nejvíce připomíná radler. Podává se ve velkém becherovkovém kalíšku, na jehož oušku je připevněný heliem naplněný balonek, na což hosty obsluha obvykle nezapomene upozornit, a nepřímo je tak vyzve k jeho vdechování, jež způsobuje změnu hlasu. Poměrně konzervativně, a přitom atraktivně, působí twist na Cosmopolitan servírovaný v dřevěné misce a zdobený lístky šalvěje, ale i drinky zabalené do umělého banánového listu a ozvláštněné zapálenou skořicí či badyánem. Ve skleněné nádobě připomínající pokeball se podává kombinace rumu s citronovou a limetovou šťávou, cukrovým sirupem a hruškovo-makovou zmrzlinou. Ta není jedinou netradiční koktejlovou ingrediencí. Barmani při sestavování receptur sáhli rovněž po wood sodě, pohankovém orgeat sirupu, marcipánovém falernu, pastě ze svatojánských ořechů nebo například po mrkvovo-kurkumové pěně. Zajímavou ingrediencí je také tepache, tradiční mexický kvašený nápoj z ananasu, jenž se dochucuje cukrem a kořením. Pandí tým ho používá mimo jiné na nealkoholickou Piña Coladu, a to spolu s fermentovanou kokosovou vodou, sirupem ze včelího pylu, čerstvou limetovou šťávou, kávovými bitters a troškou soli. Zkrátka ani lihuprosté drinky za těmi alkoholickými v originalitě nezaostávají. Obecně je v novém menu patrný větší příklon k drinkům s nižší voltáží. Je to záměr – a taky námět na další článek o Super Panda Circusu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

@mohlo by vás zajímat