Stará myslivecká podporuje Movember

13.11.2017AtBars

Palírna U Zeleného stromu se rozhodla věnovat část výnosů z prodeje Staré myslivecké Reserve na prevenci rakoviny prostaty. Movember podporuje i management palírny a její zaměstnanci, kteří pořádají dobrovolnou sbírku.

Celosvětová kampaň Movember zaměřená na boj proti rakovině prostaty probíhá po celý listopad a jejím symbolem je knír, který si muži v tomto měsíci nechávají růst. V České republice se koná již od roku 2012, a to pod záštitou Nadačního fondu Muži proti rakovině, jemuž se už podařilo získat přes 10 mil. Kč. Další prostředky přibudou letos, a to i díky Staré myslivecké Reserve. „Láhev Staré myslivecké již od dob vzniku zdobí typický myslivec s knírem. Knír je také hlavním symbolem hnutí Movember a náš myslivec je vlastně nejstarší movembrista. Chlapská solidarita představuje znak vyzrálosti, a proto se podpora Movemberu z naší strany logicky nabízí,“ říká k tomu brand manažer značky a vedoucí projektu Boris Rajdl.

Palírna U Zeleného stromu věnuje hnutí Movember 10 Kč z každé láhve Staré myslivecké Reserve, která se v listopadu prodá v českých restauracích. Pro hosty v gastronomii, kteří se do kampaně rozhodnou zapojit, připravila speciální obličejové karty se zakrouceným knírem a také kníry nalepovací. Vyzkoušet si, jak jim knír sluší, mohou zájemci i na webu, jenž byl speciálně pro tuto kampaň vytvořen.

K podpoře Movemberu se přidal také management palírny. Mužští členové vedení si od 1. listopadu pod nosem pěstují knír. Generální ředitel Pavel Kadlec se navíc na jeden den promění v číšníka a bude nejen Starou mysliveckou hostit návštěvníky známé ústecké restaurace Na Rychtě. Jeho „výplata“ rovněž poputuje na konto Movember. Do akce se zapojili i zaměstnanci Palírny U Zeleného stromu v Prostějově, kteří budou až do konce měsíce střádat dobrovolné příspěvky do připravené kasičky. „Očekáváme, že se nám pro Movember podaří celkem získat částku blížící se stu tisíc korun,“ věří Boris Rajdl. Příspěvek od Palírny U Zeleného stromu bude věnován na nákup přístrojového vybavení urologických pracovišť.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat