P(our) Symposium bude hledat dokonalost

05.01.2018AtBars

V Paříži se na počátku června uskuteční už třetí P(our) Symposium. Detaily programu a jména přednášejících jsou zatím ještě zahalena tajemstvím, od včera je už však kromě data a nového místa konání známo také hlavní téma.

Sympozium P(our) je jedním z projektů stejnojmenné neziskové organizace, jež se zrodila před dvěma lety s cílem sdílet a rozvíjet znalosti, objevovat nové věci a vzájemně se – a to nejen v rámci gastronomické branže – inspirovat. K jejím zakládajícím členům patří Alex Kratěna, Simone Caporale, Jim Meehan, Ryan Chetiyawardana, Xavier Padovani, Monica Berg a Jörg Meyer. P(our) Symposium se vždy zaměřuje na jedno vybrané téma, které rozebírá do detailu a z různých úhlů. První se konalo v roce 2016 s mottem The Modern Bartender, vloni se semináře a diskuze točily kolem genderové problematiky. Letos se organizátoři rozhodli zaměřit na otázku dokonalosti, téma sympozia P(our) pro rok 2018 zní: Perfection. Semináře, workshopy, diskuze a prezentace prozkoumají vztah barové a potažmo i celé gastronomické branže k dokonalosti a zaměří se i na to, do jaké míry může být snaha po jejím dosažení hnacím motorem. Pokusí se postihnout všechny aspekty tohoto slova a objasnit jeho různé významy. Sympozium prozkoumá také nedokonalost a zaměří se na to, jak mezi oběma nastolit rovnováhu.

„Program sympozia je vždy sestaven tak, aby vyvolal mix emocí, a ani letos tomu nebude jinak. Objevovat dokonalost bude určitě velmi inspirativní a jsem si jistá, že se nám podaří odhalit řadu vazeb a nuancí, o nichž jsme doposud neměli tušení. Naše branže se neustále rozvíjí a roste, a tak věřím, že je připravena reagovat i na toto velké a do značné míry filozofické téma,“ domnívá se Monica Berg. Konkrétní témata seminářů a jména mluvčích, kteří se do Paříže opět sjedou z různých koutů světa a budou reprezentovat různé obory, organizátoři zveřejní v průběhu následujících měsíců na svém webu. Už teď si ale zájemci o zkoumání dokonalosti mohou poznamenat datum – v pořadí třetí P(our) Symposium se uskuteční 3.–4. června. Hostit ho bude nová lokace. La maison rouge na Boulevard de la Bastille, kde se sympozium v rámci Cocktails & Spirits konalo v minulých letech, vystřídají nově zrekonstruované prostory Le Palais de Tokyo, tedy místo, kde byl v loňském roce otevřen velmi ambiciózní gastronomický projekt Les Grans Verres. Le Palais de Tokyo kromě nádherného výhledu na město a hlavně Eiffelovu věž účastníkům sympozia poskytuje více místa a lepší zázemí. „Jsme naprosto nadšení, že můžeme třetí P(our) Symposium pořádat v této nové lokaci. Přicházíme zároveň s novým formátem, účast nám přislíbili velmi zajímaví hosté a chytáme spoustu dalších skvělých věcí. Těším se na všechny ty výzvy a úkoly, které jsou před námi, a upřímně vás všechny zvu, abyste do Paříže na počátku června dorazili. Bude to mega!“ uzavírá Alex Kratěna.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat