Old Pogue znovu na bourbonové scéně

11.01.2018Václav Větvička

Bourbon Old Pogue je ukázkovým příkladem vzkříšené rodinné tradice. Ačkoliv stávající palírna má v rodném listě rok 2012 a na bourbon vypálený v jejích prostorách si ještě pár let počkáme, příběh, který vypráví, se začíná už v roce 1876.

Historie relativně málo známé palírny sahá do doby těsně po konci občanské války. V městečku Maysville byla založena jako teprve třetí registrovaná palírna v tehdejším Kentucky. Než vznikl stát Kentucky, Maysville bylo součástí okresu Old Bourbon ve státě Virginia a právě tady pionýři ve výrobě bourbonu objevili, že kukuřice a vápencová voda jsou vhodnými zdroji pro destilaci. Henry Edgar Pogue palírnu Old Time Distillery v roce 1876 koupil, přejmenoval ji po sobě a začal pálit naplno. Bourbon vyráběl pod desítkami různých značek, ale i tak brzy získal pověst producenta nadprůměrně kvalitního destilátu. V novinovém článku z ledna 1900 se dokonce píše, že palírna Old Pogue je v Kentucky nejlepší.

Úspěšně se rozvíjející podnik zasáhla prohibice, ale i navzdory ní došlo k expanzi v podobě nákupu dalších palíren. Firmu živil prodej whisky pro léčebné účely nebo rumu pro ochucování tabáku. Nad vodou se ovšem udržela jen do roku 1926. Rodina totiž vlastnila zásobu čtyř tisíc sudů, když ale federální agenti našli jeden z nich prázdný, vláda všechno zabavila a nastal neodvratný konec. Zvrat pozitivním směrem nepřišel ani spolu s koncem prohibice. Vnuk zakladatele palírny H. E. Pogue se k pokračování rodinné tradice příliš neměl, což se dá s ohledem na to, že jeho dědeček i otec v palírně zahynuli na následky exploze, docela chápat. Noví majitelé sice expandovali, úspěchy se však nedostavovaly a nakonec se z palírny stal pouhý výrobce lihu. Dlouhých šedesát let značka Pogue nikoho nezajímala, až se ji dědicové rozhodli znovu přivést k životu. V současnosti se o výrobu bourbonu společně stará pátá a šestá generace rodiny Pogueových. Z původní palírny dnes existují jen základy, ale ta nová stojí na stejném pozemku.

Nová palírna zahájila provoz v roce 2012 a jejím stěžejním produktem je Old Pogue Kentucky Straight Bourbon, jenž deklaruje devět let zrání v sudech. To samozřejmě nejde dohromady s datem spuštění provozu – pravda je taková, že tato whiskey pochází z palírny Heaven Hill. Ovšem zatímco Heaven Hill je obecně vnímán jako celkem obyčejný komerční bourbon, Old Pogue od začátku získává jedno ocenění za druhým. Prý proto, že jejím tvůrcům se podařilo zopakovat chuť původní whiskey, jež slavila úspěch na přelomu 19. a 20. století. Komerční úspěch na sebe nenechal dlouho čekat – první láhve se prodávaly za 34 dolarů, dnes Old Pogue pod stovku neseženete. Otázkou zůstává, jestli je důvodem vynikající chuť, nebo spíš určitá unikátnost. Každopádně platí, že pravý Old Pogue, na který si počkáme minimálně do roku 2021, bude stejně vzácný jako ten současný. Roční produkce totiž nepřesáhne padesát sudů.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat