Nový Mlýnec má bar z rozčeřených vln

03.02.2018AtBars

Pražská restaurace Mlýnec zkraje roku na několik týdnů zavřela, aby mohla na počátku února hosty znovu přivítat v kompletně novém prostředí. Každý, kdo sem někdy v minulosti zavítal, bude novým interiérem určitě překvapen.

O rekonstrukci restaurace situované na Novotného lávce se mluvilo už od podzimu loňského roku a známo bylo i jméno architekta, který se nové podoby Mlýnce ujme. Po studiu Free architects, které prostory restaurace navrhlo a realizovalo v roce 2013, padla volba na architekta Pavla Kříže z olomouckého studia Komplits. Zatímco před lety byla hlavním impulzem pro rekonstrukci povodeň, jež restauraci hodně poničila, tentokrát to vedle vyřešení několika provozních detailů byla z velké části touha po změně. A ta je jednoznačně patrná na první pohled. Zmizely závěsy tvořící předěly mezi jednotlivými částmi podniku, pryč jsou také dva velké lustry tvořené desítkami skleněných granátových jablek, jež byly dílem Ronyho Plesla. Přednost dostaly tlumené barvy, dřevo a mosaz. V novém interiéru nechybí ani zeleň, jíž lze označit za součást rukopisu architekta Pavla Kříže, který je mimo jiné podepsán i pod interiéry olomouckého Entrée a brněnské restaurace Signature. Zelení ale veškerá podobnost končí, v případě Mlýnce se architekt nechal inspirovat říčním proudem a kamennými břehy, bar má kupříkladu působit, jako by byl z rozčeřených vln. Zajímavě řešené jsou i vstupní prostory a dobrým nápadem je určitě otevřená kuchyně, která hostům dává možnost nahlédnout kuchařům pod ruce.

Spolu s interiérem změnil Mlýnec i brandovou identitu, jež v podání kreativního ateliéru Frank rovněž odkazuje na řeku a oblouky Karlova mostu, na který je z restaurace pěkný výhled. Jinak ale v Mlýnci zůstává všechno při starém. Kuchyni nadále šéfuje Marek Šáda, jenž spolu se svým týmem pro hosty nachystal speciální valentýnské menu, které se trochu netypicky bude servírovat po celý únor. Na úvod nabízí tatarák z červené řepy se sardinkami a ananasem na kari. V případě hlavního chodu lze volit mezi jeseterem s batáty, zázvorem a limetkovou pěnou a daňkem s černým kořenem, kadeřávkem a pomerančovou omáčkou. Sladkou tečku obstarají pistácie s malinami, karamelem a čokoládou. Ke každému chodu mají sommelieři vybranou sklenku vína, která jeho chuť podtrhne.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat