Druhá Crème de la Crème bude na Národní

08.03.2018AtBars

Pražská zmrzlinárna Crème de la Crème si za tři roky své existence získala dobrou pověst nejen mezi zákazníky, ale také mezi restauracemi, pro něž vyrábí i speciální příchutě. Od dubna budou moci spolupracovat už s druhou pobočkou.

Zmrzlinárnu Crème de la Crème v pražské Husově ulici její majitel Honza Hochsteiger otevřel teprve před třemi lety, zkušenosti se zmrzlinářským řemeslem však sbíral už dvanáct let předtím. Ve své první provozovně zákazníkům pravidelně nabízí na dvě desítky zmrzlin včetně různých sezonních specialit, jako jsou zmrzliny s alkoholem, pálivým kořením (včetně té z nejpálivějších chilli papriček Carolina Reaper) nebo třeba z cibetkové kávy. V loňském roce se pustil například ještě do zmrzlin připravených podle receptur z 20. let minulého století, do širší nabídky veganských zmrzlin a také do zdravé zmrzliny s nízkým obsahem tuku a slazené ovocem či stévií. Další zajímavé příchutě připravuje na zakázku pro restaurace, dlouhodobě spolupracuje například s šéfkuchaři Ambiente.

Největší novinkou Crème de la Crème pro tento rok se patrně stane otevření druhé provozovny v Praze na Národní třídě, které je naplánováno na duben. Nový zmrzlinářský podnik bude nabízet stálý výběr ze čtyřiceti druhů zmrzlin, pravidelné speciální zmrzliny a zmrzliny ze vzácných nebo luxusních surovin, jako jsou lanýže či koňak. V plánu jsou také ukázky výroby zmrzliny v historickém retro zmrzlinovači Carpigiani, ruční výroba kornoutů přímo na místě nebo třeba čokovod s proudící hořkou čokoládou. Tým Honzy Hochsteigera chce svým zákazníkům do budoucna nabízet rovněž semifreddo, zmrzlinové dorty či speciální zmrzlinové dezerty.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat