O finalistech Chivas Masters už je rozhodnuto

06.04.2018AtBars

Na 26. dubna je naplánováno české národní finále soutěže Chivas Masters a ode dneška jsou známa jména deseti soutěžících, kteří se v něm utkají. O titul budou bojovat dvě barmanky a osm barmanů reprezentující deset podniků ze čtyř měst.

Do soutěže Chivas Masters, která se u nás koná už počtvrté, se přihlásilo pětadvacet barmanů a barmanek z celé republiky. Soutěžní zadání měli letos o něco jednodušší než v předchozích letech – po celou dobu soutěže si vystačí s jediným drinkem, nikoliv se třemi jako dřív. Jejich úkolem tentokrát bylo vymyslet na bázi whisky Chivas Regal drink na téma Community, tedy takový, v němž se nějakým způsobem odráží lokální barová scéna, ale i lidé mimo ni, kteří je v průběhu kariéry inspirovali. Po celý březen, který byl vyhlášen jako Chivas Masters Month, se v zapojených podnicích soutěžní koktejly míchaly a promovaly, letos navíc s cílem přispět na dobrou věc – 5 % z ceny prodaných soutěžních drinků získá nezisková organizace Helppes, jež se zabývá výcvikem psů pro postižené, a stejnou částku ještě přidá značka Chivas Regal, respektive společnost Jan Becher Pernod Ricard, která Chivas Masters v České republice pořádá.

Na jejích zástupcích také bylo vybrat devět soutěžících pro dubnové národní finále, desátý vzešel z hlasování na Facebooku. O titul Chivas Master letos zabojují Monika Bornayová (Cubana, Brno), Alexandra Hatalovská (Josie bar, Praha), Filip Jančárek (The Banker’s Bar, Praha), Adam Křemenák (Whiskey Bar, který neexistuje, Brno), Martin Straka (Hendrix Café, Hradec Králové), Jan Šebek (CottoCrudo / Four Season, Praha), Tomáš Trnka (Hemingway bar, Praha), Marek Vybíral (The Black Stuff, Olomouc), Jan Weiss (Cash Only, Praha) a Jakub Zouzal (Oblaca, Praha), vítěz facebookového hlasování. Finále bude 26. dubna stejně jako vloni hostit pražská restaurace Mánes. Program soutěžního večera, který bude moderovat Jan Braniš, vyvrcholí kolem třiadvacáté hodiny oznámením jména vítěze, jenž bude v létě reprezentovat Českou republiku na globálním finále Chivas Masters ve Velké Británii.

Zajímavou podívanou slibuje ale už lokální klání, které kromě soutěžní části nabídne také hudební vystoupení anglického hudebníka Alasdaira Bouche, koktejly s chivaskou a finger food v britském stylu. Během večera bude zároveň ještě možné přispět na výcvik psů pro postižené, a přidat se tak k participujícím podnikům. „Mám radost z toho, že se nám podařilo spojit barmanské umění a radost ze skvělých drinků s dobrou věcí a v duchu sloganu značky Chivas Regal ‚Win The Right Way‘ přispět organizaci Helppes. Velmi mě potěšil zodpovědný přístup barů, které v době Chivas Masters Month svoje drinky za tímto účelem prodávaly. A už se těším, až všechny zúčastněné uvidím v rámci finálového večera, ať už na pódiu, nebo v publiku,“ uzavírá brand manažerka Chivas Regal Kateřina Vondrák Hvězdová.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat