Praha má nový klub epických rozměrů

14.04.2018Ondra Hnilička

O předposledním březnovém víkendu byl prostřednictvím dvou zcela vyprodaných opening party slavnostně otevřen nový pražský klub Epic. „Epický“ je už jen samotnými rozměry – rozprostírá se na 2500 m2.

Za novým klubem Epic stojí slovenská společnost Medusa Group, která má na kontě kolem pěti desítek provozoven, převážně restaurací a barů, ale i pár nočních klubů. Kromě Slovenska působí také v České republice a Rakousku. Nad projektem nováčka na pražské klubové scéně spojila síly se společností Ministry, která má s taneční scénou bohaté zkušenosti. Na Slovensku vlastní mimo jiné dva vyhlášené kluby Ministry of Fun, jeden v Banské Bystrici a druhý ve Zvoleně, a poskytuje profesionální ozvučení, osvětlení, LED obrazovky a laser show na velké hudební akce po celém světě. Ministry Rental Service se podílí například na pražských party Transmission a Magnetic, na maďarském festivalu Sziget, chorvatském Ultra Europe, ale i na Transmission party v Bangkoku či Melbourne a zajímavý koncept tanečních party rozjel také na Maledivách.

Vhodné místo pro svůj společný projekt Ministry a Medusa Group nalezly v pražské Revoluční ulici, tedy na dohled od náměstí Republiky. Prostor o velikosti 2500 m2, jehož rekonstrukce zabrala zhruba tři roky, se nachází tři patra pod zemí a má dvě propojené části. Jeho design si vzaly na starost ateliery Original a Vallo Sadovsky Architects. Cílem bylo vytvořit nejmodernější taneční klub v České republice, s perfektním ozvučením a dokonalou vizuální show. A tak zatímco dýžejové hrají na sound systému L-Acoustics K2, o velkolepou podívanou se stará efektní osvětlení a více než 100 m2 LED obrazovek. Na baru mohou hosté vybírat ze slušné nabídky koktejlů, která se snaží reflektovat současné světové trendy. Počítá se i s bottle servisem, přičemž z destilátů mají na barovém displeji velké zastoupení hlavně giny a rumy, ale také vodky – například Belvedere je v Epicu k dispozici se speciální etiketou s logem klubu. Pivo nebo třeba cider se prodávají pouze v láhvích.

Cílovou skupinou pro nový pražský klub jsou všichni, kdo dokážou ocenit spojení elektronické hudby a vizuální show. K rezidentním dýdžejům Epicu patří Richard Reynolds, Dave & Emty, Bon Finix, Mustee, EKG, Martin Cehelský, Pauli Gabrieli a Izzy. Všichni byli přítomní už na opening party 23. a 24. března a hosty na tanečním parketu provedli různými žánry, od house music až po groove a bass house. „Program klubu se ale nebude omezovat jen na tyto styly, je koncipován multižánrově. V dubnu sem můžete zajít například na techno v podání Umeka nebo trance od Davida Gravelly. V týdnu si zase přijdou na své příznivci komerčních žánrů – r’n’b, hip hop, EDM a podobně,“ dodává jeden z rezidentů a zároveň hudební dramaturg klubu Epic Dave Eremias.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat