Bourbon a pohárky pro 144. kentucké derby

16.04.2018AtBars

Woodford Reserve pár týdnů před Kentucky Derby, jehož je už dvě desítky let oficiálním partnerem, tradičně představuje limitovanou edici svého bourbonu, jíž pokaždé zdobí jiná etiketa s motivy dostihů. Letos ji doprovodí ještě speciální pohárky na Mint Julep.

Etiketu limitované edice Woodford Reserve Kentucky Derby rok co rok ztvárňuje jiný umělec. Letos se však společnost Brown-Forman, do jejíhož portfolia tento bourbon patří, poprvé rozhodla zalovit ve vlastních řadách. Autorem designu nové limitky tak není žádný známý výtvarník ani profesionální umělec, ale jeden z jejích zaměstnanců. Dvaapadesátiletý Keith A. Anderson, jenž pro firmu pracuje už 11 let, je zaměstnán v The Bourbon Street Café situovaném přímo v sídle Brown-Forman. Malování má jako celoživotního koníčka, a tak pro něj možnost navrhnout etiketu pro bourbon Woodford Reserve Kentucky Derby 2018 byla doslova splněným snem. V patnáctileté historii vydávání dostihové limitované edice se stal zároveň prvním afroamerickým autorem jejího designu.

Kromě bourbonu letos Woodford Reserve před kentuckým derby uvádí do prodeje také dvě limitované řady pohárků na Mint Julep – jednu stříbrnou a druhou pozlacenou 24karátovým zlatem. Pohárky, jež zhotovilo louisvillské klenotnictví From the Vault, jsou zdobeny motivy reprezentujícími jak samotný bourbon (ornamentální linky mají symbolizovat vodu filtrovanou vápencovým podložím, jež se na výrobu Woodford Reserve používá), tak především Kentucky Derby. Na to odkazuje v první řadě motiv dvou věží ze závodiště Churchill Downs, kde se závod vždy první květnovou sobotu běží. Nesmí chybět ani pořadové číslo derby a datum jeho konání – letos se v sobotu 5. května poběží už po 144. Tři reliéfní prvky pak zobrazují žokeje na koni, růži a láhev Woodford Reserve. Každý pohárek je uložen v dřevěném boxu vystlaném hedvábím, jež se používá na výrobu jezdeckého oblečení pro žokeje. Cena za stříbrnou verzi pohárku byla stanovena na 1000 dolarů, pozlacený je dražší, vyjde na 2500 dolarů. Ti, kdo si ho koupí, budou mít v den derby přístup do barového stanu Woodford Reserve, kde se bude servírovat Mint Julep. Výtěžek z prodeje navíc poslouží dobré věci. Utržené peníze dostane Jennifer Lawrence Arts Fund, který v roce 2016 založila rodačka z Kentucky, americká herečka Jennifer Lawrence. Zaměřuje se na organizace, které se zabývají vzděláváním v oblasti umění a podporují mladé umělce.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat