Bordeaux v první třídě letů Emirates

09.05.2018AtBars

Na vybraných linkách aerolinek Emirates se v první třídě budou servírovat bordeaux ze čtyř legendárních vinařství a z těch nejlepších ročníků, které má tato letecká společnost k dispozici. Je mezi nimi Château Mouton Rothschild 2001 nebo třeba Château Margaux 1998.

Bordeaux tradičně tvoří jádro vinného listu letecké společnosti Emirates, jež si na výběru vín pro své lety dává hodně záležet – v nabídce jich má napříč celou sítí kolem osmi desítek. Jen v minulém roce aerolinky investovaly 56 mil dolarů do vína z Francie, a to včetně champagne. Za posledních 12 pak investice do vína po celém světě činily 780 milionů dolarů. Od roku 2006 společnost Emirates totiž nakupuje vína pro dlouhodobé skladování, která následně putují do sklepa v Burgundsku. Mnoho z nich bylo objednáno ještě před uvedením na trh nebo i v době, kdy ještě dozrávala v sudech. Aktuálně se ve sklepích společnosti Emirates nachází přes 4,7 milionů láhví vína, z nichž některá budou servírována až v roce 2027. Aerolinkám se podařilo vybudovat přímé vztahy s prestižními vinařstvími, jejich kolekce tak obsahuje i vysoce ceněná vína. Platí to především pro novou Emirates Vintage Collection, která zahrnuje například Château Cheval Blanc 2004, Château Haut-Brion 2004, Château Mouton Rothschild 2001 a Château Margaux 1998.

Prezentace vín je pojata tak, aby se nelišila od servisu v nejlepších restauracích. Palubní personál byl náležitě proškolen a aerolinky přistoupily i k redesignu skla. Myslely také na párování s pokrmy, které je vždy inspirováno regionální kuchyní vztahující se k dané destinaci (například na letech z Dublinu se Château Cheval Blanc servíruje s irským hovězím filetem, gratinovanými brambory, krémovým pórkem, špenátem, baby karotkou a šťávou ze šalotky). Vzhledem k limitovanému množství láhví budou vína z Emirates Vintage Collection v nabídce jen po omezenou dobu, výhradně v první třídě a pouze na vybraných trasách. Premiéru měla kolekce na letu do Paříže, a to prostřednictvím Château Cheval Blanc 2004 a 2006, která si pasažéři vychutnali v Lounge A380 ve výšce 40 000 stop. Jednotlivá vína se v nabídce budou objevovat postupně. Zatímco Château Cheval Blanc 2004 se aktuálně podává na letech do Velké Británie, Irska, Francie, Nizozemí a Ženevy, Château Margaux 1998 se bude od června servírovat na letech do Austrálie a na vybraných asijských trasách a Château Mouton Rothschild 2001 na letech do Německa a Rakouska. Château Haut-Brion 2004 budou moci od října ochutnat pasažéři Emirates cestující do USA a Velké Británie.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat