Barová akademie: Jak na pop-up bar?

11.05.2018DBA

Dočasné neboli pop-up bary, jak se jim dnes často říká, se těší oblibě jak mezi barmany, tak mezi majiteli podniků. Ať už se používají na nějaké akci nebo přímo v podniku, představují skvělý způsob, jak vytvořit další možnosti prodeje a dát o sobě výrazněji vědět. Pop-up bary jsou také skvělou příležitostí pro vytváření zajímavé nabídky a získávání nových hostů. Jak ale na to? Máme pro vás pár tipů, jak pop-up bar co nejlépe nachystat a využít.

Pop-up bar v podniku /Přímo ve vašem podniku lze pop-up bar využít během pořádání akcí, k propagaci určitého produktu či události, ale také jako sezonní podporu a příležitost k rozšíření prodejních možností. Může jít o plně funkční bar nebo se v něm lze zaměřit jen na omezený výběr sezonních či speciálních koktejlů. Takový pop-up bar představuje skvělý způsob, jak na sebe upozornit, odlišit se od konkurence a nalákat novou klientelu. K jeho výhodám patří skutečnost, že pomáhá snížit nápor na hlavním baru, umožňuje rychlejší, a přitom stále kvalitní servis a barmani získají prostor ohromit hosty novými drinky nebo jejich nápaditým servisem.Aby vše fungovalo, jak má, je potřeba zajistit bezchybnou komunikaci mezi hlavním barem a pop-up stanovištěm, a to obecně i v rámci každé směny. Nezbytné je mít dostatek zásob, vyřešit otázky kolem nakládání s odpadem, ale také hledisko bezpečnosti a efektivity práce. Při sestavování nabídky dejte přednost výběru z koktejlového menu, popřípadě menšímu počtu nových drinků, jedině tak budete schopni zajistit rychlý a plynulý servis. Na pop-up baru můžete míchat třeba výhradně sezonní koktejly nebo set speciálních signature drinků, hostům tak nabídnete něco jiného než na hlavním baru a získáte další možnost, jak je zaujmout. Nezbytnou podmínkovou však zůstává, že musí být veškerý barový personál s pop-up nabídkou detailně seznámen a schopen o ní hosty náležitě informovat.

Mobilní pop-up bar /Pro festivaly, trhy, výstavy a mnoho dalších akcí jsou ideální mobilní pop-up bary, které lze prakticky kdekoliv snadno postavit i rozebrat a hlavně převážet. Pokud se s takovým barem zúčastníte nějaké události v místě svého působení, podpoříte tím jak místní dění, tak svůj podnik a můžete mu touto formou prezentace pomoci získat další klientelu. Zároveň si vytvoříte kontakty, které vám mohou do budoucna pomoci v nových projektech. Prostřednictvím pop-up baru si ale také můžete otestovat novou lokaci, v níž byste potenciálně mohli otevřít nový podnik. V neposlední řadě je takový pop-up i skvělým impulzem pro nové nápady a dává prostor barmanské kreativitě. Bez perfektní přípravy ovšem úspěchu nedosáhnete. Pop-up je nutné si dobře promyslet, veškeré procesy předem nastavit a důkladně naplánovat i sebemenší detaily. Nabídka baru by měla být omezená a koktejly co nejjednodušší na přípravu i servis. To, co lze, si připravte předem, a to jak předmíchané ingredience, tak servis koktejlů či jejich ozdoby. Vždy se ujistěte, že s sebou máte vše, co budete potřebovat. Vyplatí se investovat do kvalitních přenosných chladicích boxů na led a další přísady, které vyžadují skladování při nižších teplotách. K servisu ideálně používejte jednorázové plastové sklenky. Výhodou budou ty s logem podniku, jimiž na sebe viditelněji upozorníte a vyvoláte zvědavost i zájem. Pokud to jen trochu jde, snažte se bar v rámci akce umístit na nejvíce exponované místo, ať jste k nepřehlédnutí. Také v případě mobilního pop-up baru platí, že veškerý personál musí být perfektně obeznámen s nabídkou. Zároveň by měl mít ale i dostatek informací o vašem domovském podniku, aby ho potenciálním hostům dokázal doporučit.

Bez přípravy to nepůjde / Největší výzvou každého pop-upu – a pro ten mobilní to platí obzvlášť – je zajištění jeho bezchybného chodu. Míchat hostům skvělé koktejly a poskytnout jim perfektní servis můžete pouze v případě, že máte dobře a efektivně nastavené všechny procesy a nechybí vám nic, co ke své práci potřebujete. Skvělým pomocníkem je v takovém případě kontrolní seznam neboli check list, jenž obsahuje seznam všeho, co budete potřebovat, spolu s údajem o požadovaném množství. Jakmile ho pečlivě sestavíte, stačí pak jednotlivé položky odškrtávat a získáte jistotu, že vám v úspěšné realizaci pop-up baru nestojí nic v cestě. Konkrétní výčet surovin a náčiní i jejich množství se samozřejmě může lišit akci od akce, základ ale zůstává stejný. Check list by měl kromě koktejlových ingrediencí (destiláty, likéry, předmíchané koktejly, sirupy a cordialy, džusy, ovoce, ozdoby, led atp.) obsahovat také potřebné barmanské náčiní (šejkry, míchací sklenice, sítka, barové lžíce a nože, prkýnka, lopatky na led, nalévátka, podložky atd.) a samozřejmě vybavení pro servis drinků (sklo, ubrousky, popřípadě brčka aj.). Myslet je ale také potřeba na úložné prostory (třeba na kontejnery na ovoce či stojánky na ubrousky a brčka) a v neposlední řadě i na čistotu a úklid (nezapomeňte na odpadkový koš, pytle na odpad, čisticí prostředky atd.). Stojí to čas a úsilí, ale výsledek se rozhodně vyplatí.

úvodní foto: iStock

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat