Už i nealko koktejl má svůj Světový den

13.05.2018AtBars

Zatímco Světový den koktejlu se dnes slaví už podevatenácté, svátek jeho nealkoholické varianty bude mít letos premiéru. Propukne v sobotu 16. června a centrem jeho oslav se stane pražské Staroměstské náměstí, kde se bude konat další Mattoni koktejl festival.

Spojení nového svátku s Mattoni není náhodné, navazuje na dlouholetou spolupráci společnosti Karlovarské minerální vody s českou a potažmo i mezinárodní barmanskou asociací, a to například v rámci soutěže Mattoni Grand Drink. „Obliba nízkoalkoholických a nealkoholických koktejlů v posledních letech setrvale roste. Světoví top barmani kladou na práci s nimi velký důraz a v jejich barech se již nealkoholické drinky kvalitou a užitou kreativitou vyrovnají těm alkoholickým. Ustanovení Světového dne nealkoholických koktejlů proto vnímám jako logický příspěvek k tomuto globálnímu trendu a společnost Karlovarské minerální vody díky aktivitám spojeným se značkou Mattoni jako jednoho z výrazných hráčů na poli nealkoholických koktejlů,“ říká k tomu prezident CBA Aleš Svojanovský.

Jako termín oslav Světového dne nealkoholických koktejlů byla vybrána třetí červnová sobota, letos se tedy uskuteční 16. června. Centrem oslav bude pražské Staroměstské náměstí, jež je tradičním místem konání Mattoni koktejl festivalu. Součástí programu opět bude hudební show (vystoupí zde Portless, Pavel Callta, Bára Poláková, Sebastian a Chinaski), ale také osmé mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink. Českou republiku v něm bude reprezentovat Jiří Boháč, jenž se do světového klání nominoval dubnovým vítězstvím v národním kole soutěže, která se u nás konala již pojedenadvacáté.

úvodní foto: iStock

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat