V Praze na Národní otevřel zmrzlinový salon

15.05.2018AtBars

Zmrzlinář Honza Hochsteiger po několika letech hledání konečně našel vhodné prostory pro druhou pobočku své řemeslné zmrzlinárny Crème de la Crème. Nový podnik se nachází přímo na Národní třídě, dům s číslem orientačním 23 sdílí se svatebním salonem.

Jako salon, s přívlastkem zmrzlinový, se ostatně Honza Hochsteiger rozhodl svou novou pobočku označovat. Ve srovnání s první zmrzlinárnou v Husově ulici je o poznání větší, míst k sezení nabízí dokonce dvaačtyřicet. O něco širší je i nabídka zmrzlin a sorbetů – vybírat lze rovnou ze čtyř desítek příchutí, a to včetně těch méně tradičních (aktuálně je v nabídce třeba levandulová nebo rakytníková s rozmarýnem), různě kořeněných (například mango s chilli), kombinujících ovoce s bylinkami (oblíbená je třeba jahoda s bazalkou), inspirovaných alkoholickými nápoji (kromě mojitové lze momentálně ochutnat třeba zmrzlinu s chutí Campari či Baileys), veganských neovocných (skvělá je pistáciová) či zmrzlin bez cukru. Do budoucna se plánují i zmrzliny s nádechem luxusu, například šafránová nebo lanýžová. Mistru zmrzlináři se v salonu bude možné koukat pod ruce. „Zastávám názor, že zmrzlinář má být co nejblíže lidem a svým zákazníkům, a proto bude přímo u vitríny v provozu starý zmrzlinový stroj Carpigiani ze 60. let, na kterém budu pravidelně ručně vyrábět své řemeslné zmrzliny,“ prozrazuje.

Přímo na místě a ručně se budou péct také speciální zmrzlinové kornoutky. Zpočátku klasické, později k nim přibudou různě ochucené – třeba kakaem, skořicí, ale i čajem matcha. Lákadlem Crème de la Crème na Národní bude jistě i tempírka čokolády neboli čokovod s neustále proudící hořkou čokoládou, kterou si lze nechat polít zmrzlinu nebo dozdobit pohár. „Čokovod jsem viděl na pár místech v Itálii a doslova mě to fascinovalo. Proto jsem se rozhodl jej do nové provozovny pořídit. Věřím, že se stane pro naše zákazníky příjemným zpestřením,“ vysvětluje Honza Hochsteiger. Nová provozovna počítá rovněž s těmi, kdo zmrzlině tolik neholdují. V nabídce má dorty a dezerty od cukráře Daniela Combiho z La Bottegy a do budoucna se počítá také s přípravou sladkých a slaných palačinek, toustů, sendvičů a snídaní. To vše si lze vychutnat v prostorách navazujících na vstupní místnost se zmrzlinovou vitrínou. Dominantou zadní části je plně funkční pianola, na níž Honza Hochsteiger pouští známé klasické songy a další stylovou muziku.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat