Koktejl 8: Harrachov ožívá a Bugsy’s má třetí DNA

05.06.2018Alex Mikšovic

Dali jsme vale pragocentrismu a vydali se do Harrachova. V lobby baru hotelu Svornost se s námi barmanka odmítla podělit o svoje zkušenosti přímo na mikrofon, zato vystřihla prvotřídní Margaritu a popsala lapidárně seniorskou klientelu: Jak si dá jeden penzista Piña Coladu, dá si ji pět dalších. Dodatečně nám došlo, že před dvaceti lety baru šéfoval Marek Lahoda, který se k mikrofonu zachoval stejně vlídně jako Erik Rosenberg z Bugsy’s, jenž byl u zrodu DNA ginu 3.0.

Koktejl, audiomagazín pro obě strany barového pultu, má na AtBars.com premiéru každé druhé úterý. Jeho ambicí je zaznamenávat pohled odborníků na aktuální fenomény barové scény, s předstihem oznamovat očekávané události, jež mohou barmany a jejich hosty zajímat, a v Barovém kalendáři připomínat důležité události ze světa nápojové gastronomie a oborů příbuzných.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat