Premium Mixers by Schweppes už i v ČR

27.06.2018AtBars

Ačkoliv historie značky Schweppes sahá až do roku 1783 a první Indian Tonic vyrobila o 87 let později, inovacím se rozhodně nebrání. Primárně pro využití v koktejlech před časem vyvinula řadu Premium Mixers by Schweppes, která se nyní oficiálně dostává i do ČR.

Receptury svých prémiových „mixerů“ Schweppes vymýšlel s pomocí barmanů i šéfkuchařů. Od počátku bylo hlavním cílem vytvořit vyšší řadu toniků a dalších nealkoholických nápojů, jejichž chuť i vůně budou natolik výrazné, že se neztratí v žádném koktejlu. Samozřejmostí je využití kvalitních ingrediencí a také absence chemických přísad nebo náhražek, cukr použitý v nápojích je výhradně přírodní. Toniky ho obsahují méně, než je běžné, zato mají více chininu. Důraz je kladen také na karbonaci, pro sycení se využívá speciální technologie, která umožňuje vznik drobných bublinek, jež na sebe lépe vážou aroma nápoje a dlouho v něm setrvávají. Mírně zaoblený tvar láhví vychází z původního návrhu zakladatele značky Jacoba Schweppa, jehož podpis každá z nich nese.

Řada Premium Mixers by Schweppes se od svého vzniku před několika lety utěšeně rozrostla, obsahuje různé chuťové variace toniků, ale také ginger beer a ginger ale. V České republice budou pro začátek v prodeji čtyři její zástupci. Společnost Karlovarské minerální vody, do jejíhož portfolia Schweppes patří, se rozhodla dovážet klasický tonik s intenzivnějšími citrusovými tóny nazvaný Tonic & Dash of Lime, který doporučuje kombinovat v první řadě s prémiovými giny, včetně těch hodně aromatických, a také s vodkami. Z ochucených variant padla volba na lehce pikantní tonik s tóny růžového pepře a sladší a ovocný tonik s vůní a chutí ibišku. Zatímco Tonic & Pink Pepper podle doporučení výrobce nejlépe chutná s giny s ovocným vyzněním, ale hodí se i k rumu nebo třeba tequile, Tonic & Hibiscus se nejlépe kombinuje jak s chuťově a aromaticky neutrálnějšími giny, v jejichž společnosti se zajímavě rozvine, tak s citrusovými styly jalovcového nápoje, které obohatí svou intenzivní ibiškovou vůní. Čtveřici doplňuje Ginger Beer & Chile, zázvorové pivo ozvláštněné špetkou chilli, které je díky oběma hlavním ingrediencím příjemně pikantní a dobře se snoubí především s prémiovými vodkami či rumy.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat