Barová akademie: Na volbě sklenky záleží

29.06.2018Alex Kratěna, DBA

Sklenka, ve které se nápoj podává, má vliv na to, jak vnímáme jeho chuť či aroma. Vztah mezi sklem a tekutinou je nepopiratelný a například ve vinařském světě se s touto skutečností již dávno pracuje. Pozornost věnovaná těmto detailům se nyní začíná projevovat také v barové branži. Sklenice nebo třeba keramický pohárek, které si pro svůj drink vyberete, by měly hosta překvapit, potěšit či inspirovat a zároveň naplno rozkrýt všechny nápady a myšlenky, které jste do tvorby koktejlu vložili.

Existuje celá řada proměnných, které je třeba při volbě vhodného skla pro daný koktejl zohlednit. K těm klíčovým patří objem a vnější i vnitřní tvar sklenky, ale také to, jaký má okraj (například zda směřuje ven či dovnitř) a jak následuje tvar úst. Podstatná je i váha sklenky, přítomnost či absence stopky a její velikost, tloušťka skla, jeho čirost a jas a v neposlední řadě i to, jak sklenka padne do ruky. Zvážit je nutné také to, zda a jak dlouho dokáže udržet požadovanou teplotu nápoje. Sklenka zkrátka do značné míry ovlivňuje, jaký zážitek bude host z nápoje mít. Nejde přitom jen o vizuální efekt, důležité jsou i fyzikální vlastnosti. Sklenka má vliv na to, do které části úst bude tekutina nasměrována, a tím pádem i na to, kterou z chutí nápoje budeme primárně vnímat. Platí totiž, že zatímco chuťové buňky rozlišující hořkost se nacházejí u kořene jazyka, například sladkost vnímáme na jeho špičce a kyselost po stranách. Vhodně zvolené sklo tudíž určuje, zda vám nápoj bude chutnat nebo ne. A jak se to má s aktuálními trendy? Super dekadentní a velmi výpravné servisy drinků jsou už sice na ústupu, svou významnou roli v koktejlovém světě ale sehrály – přitáhly zpět pozornost k tomu, jak a v čem drinky servírovat, a upozornily na to, že na kvalitě skla záleží. Spolu s tím, jak se barová branže rozvíjí, přibývá cest, jimiž se barmani při výběru skla vydávají. Vypozorovat tak lze celou řadu trendů, na které je možné v současnosti narazit. Zde jsou alespoň některé z nich:

Jednoduchost / V posledních letech se i v barovém prostředí stále častěji prosazuje návrat k jednoduchosti, eleganci a minimalismu. Jde o trend, který je zcela v souladu s tím, co se odehrává v restaurační branži, kde v servisu pokrmů hrají prim krásné, ale jednoduché styly. Tento přístup k pokrmům i nápojům zároveň klade vysoké nároky na kvalitu surovin, na jejich vůni, chuť i texturu. Nestačí jít po povrchu, do popředí se dostávají věci skryté uvnitř – a také „za oponou“. Za každým úhledně, bezchybně a funkčně prezentovaným drinkem je totiž často množství práce, spousta komplikovaných technik přípravy a dovedností s nimi spjatých.

Kvalita / Matt Whiley, barman a majitel na sezonnost orientovaného londýnského koktejlového baru Scöut, rád používá kvalitní prémiové sklo. Podle něj mu poskytuje možnost pracovat s momentem překvapení. Zatímco už samotná elegantní sklenka hosta navnadí a přiměje ho přemýšlet o drinku jako o něčem skutečně delikátním, okamžik, kdy se ho napije, je pak téměř magický a nabitý chuťovými vjemy.

Keramika / Za velmi zajímavý považuji znatelný příklon ke keramice, která se v servisu koktejlů prosazuje čím dál častěji. Søren Krog Sørensen z Efterklangu, což je bar s malou kuchyní situovaný v samotném srdci Kodaně, spolupracuje s keramikem Kasperem Würtzem, jenž v minulosti vytvořil nádobí pro restaurace, jako jsou Noma, Amass či Geranium. Společně dali dohromady sérii keramických nádob s odlišnou texturou a povrchovou úpravou, přičemž každá z nich je určena pro jinou sezonu. Søren díky tomu dokáže měnit náladu a prožitek v závislosti na období roku a pro každou mikrosezonu má k dispozici jiný vizuální styl.

Jen pro jeden drink / Singapurský bar Operation Dagger většinou pro každý ze svých drinků používá jiný servis. Luke Whearty pro ně často hledá nějaké unikátní kousky. „Moc rád používám keramiku, protože se mi líbí její textura a různé typy glazury či povrchové úpravy, ale také to, jak ovlivňuje drink,“ říká a dodává: „Upřímně řečeno, dost mě překvapuje, že keramiku nepoužívá více barů. Už jen proto, že co se barev, tvarů a rozměrů týče, omezeni jste pouze svou představivostí.“

Každopádně platí, že než se pro nákup skla či keramiky rozhodnete, vždy se zamyslete nad jejich designem, funkčností, trvanlivostí a v neposlední řadě také nad cenou. Investice času i peněz do kvalitního servisu se určitě vyplatí, jelikož dokáže povznést zážitek z popíjení koktejlu, má vliv na jeho chuť, a tím pádem i na to, jaký s ním u hostů budete slavit úspěch.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat