Jak si vybrat správný doutník?

20.08.2018Honza Braun

Pokud se naprostý doutníkový začátečník, jenž se rozhodne poprvé vyzkoušet prémiový ručně balený doutník, octne uprostřed doutníkového obchodu nebo ještě lépe v samém srdci walk-in-humidoru, může být naprosto zaskočený přemírou značek, druhů, tvarů, barev, velikostí a různých cen doutníků, které má v tu chvíli na dosah ruky. Stojí tam a připadá si v lepším případě jako v cukrárně pro dospělé, v tom horším je naprosto ztracen.

Uprostřed „cukrárny“, kde před ním leží třeba i stovky doutníků, naprostý začátečník obvykle vůbec netuší, po čem sáhnout. Má se řídit podle země původu? Podle tvaru? Nebo snad podle ceny? Jak má vědět, které z těch ručně vyráběných skvostů, jejichž výroba od zasazení tabákové rostliny přes sklizeň, sušení, fermentaci, zrání až po balení mnohdy trvá osm až deset let nebo i více, je pro něj ten pravý? Jak poznat, co je pro něj osobně a jeho chutě tou správnou volbou? Máme pro vás pár rychlých a jednoduchých rad, jak si svůj první doutník i ty po něm následující vybrat.

Kam pro svůj první doutník? / Porozhlédnete-li se po jakémkoliv městě, určitě objevíte několik míst, kde lze doutník koupit. Není ale doutník jako doutník. Suchý doutník (tzv. shortfiller) můžete pořídit ve většině trafik, čerpacích stanic a obchodů s denním tiskem. Pro prémiový vlhký doutník (tzv. longfiller) už je ale potřeba si zajít do specializovaného obchodu. Vlhké doutníky se totiž musejí skladovat ve správných podmínkách, tj. v humidoru, který ne všechny trafiky mají a ne každá se o něj a doutníky v něm uložené dokáže správně starat. Je proto lepší obětovat nějaký ten čas a zavítat tam, kde to umějí. Ve specializovaných obchodech navíc doutníky nejen mají uskladněny ve správných podmínkách, ale hlavně tam bývá k dispozici zkušený personál, který vám dokáže poradit. A věřte mi, že jakmile se ocitnete mezi desítkami a stovkami doutníků, pomoc uvítáte. Záhy zjistíte, že dobrá rada od profesionála je k nezaplacení. Zároveň bych se vůbec nestyděl vzít s sebou kamaráda nebo známého, který doutníky kouří, aby vám s výběrem pomohl i on.

Na ceně nezáleží / Pravděpodobně už jste slyšeli mnoho rad a názorů ohledně ceny doutníků. Také jste ale mohli slyšet mnoho mýtů, které se předávají mezi doutníkovými amatéry jako tichá pošta, a přitom se zdaleka ne vždy zakládají na pravdě. Cena při výběru doutníku není vůbec důležitá. Existují spousty doutníků, které nemusejí být vůbec drahé, a přesto vám poskytnou plný chuťový zážitek. Řada z nich dokonce dosahuje vysokých hodnocení v testech odborných doutníkových magazínů. Jste-li opravdový začátečník, osobně vám doporučuji držet se nejprve levnějších nebo středně drahých doutníků a na ty dražší se zaměřit, až si kouřením rozvinete své chuťové buňky a objevíte své chuťové preference. Teprve pak dokážete drahé kousky a jejich chutě a přednosti opravdu ocenit.

Dobrý tah je základ / K nejdůležitějším faktorům, které je při výběru doutníku nutné brát v potaz, patří jeho stavba, tedy to, jak je ubalen. Ponechme teď stranou jeho barvu a velikost, zajímá nás především to, zda je málo nebo hodně utažen a zda je ubalen rovnoměrně. Mohlo by se totiž stát, že nebude táhnout neboli že vás bude stát mnoho úsilí natáhnout dým do úst. Znáte film Marečku, podejte mi pero? A pamatujete si scénu, kdy na poli testují nový secí stroj? Jakmile Sovák dostane odpověď na svou otázku, že nový stroj je sice dobrý, ale neseje, poznamená, že to je u secího stroje dost závažná chyba. Stejné je to s doutníkem. Doutník, který netáhne, je jako secí stroj, který neseje. Platí zároveň, že nesmí táhnout ztěžka, ale ani příliš zlehka. V obou případech došlo k nějaké chybě při výrobě. Jak ji rozpoznat už během koupě? Doutník uchopte velice opatrně do ruky, dejte si ho mezi palec a ukazováček a jemnými stisky ho prohmatejte od hlavy k patě. Poznáte tak, zda je měkký nebo tvrdý a zda je stejný po celé své délce. Neměli byste cítit žádné hrudky ani příliš měkká místa. Pozor ale! Musíte být velice opatrní, protože pod příliš silným stiskem by doutník mohl prasknout. Prodejce vás ho pak nechá zaplatit, aniž byste si vůbec zapálili. Je proto lepší svěřit tento test ze začátku profesionálům. Sami ovšem můžete zkontrolovat doutník očima. Ujistěte se, že není nikde ani sebeméně prasklý, a důkladně zkontrolujte tabák na patě doutníku a krycí list, který musí být hladký, bez poškození a barevně jednotný. V opačném případě by to mohlo znamenat, že na něj byl použit nekvalitní tabákový list.

Původ se odráží v chuti / Chuť a sílu doutníku samozřejmě ovlivňují různé aspekty výroby, zejména délka fermentace či jeho stáří, základní představu si lze ale udělat už na základě země původu. Doutníky se vyrábějí z různých tabákových rostlin a v celé řadě zemí světa. Platí přitom, že místo, kde byl tabák vypěstován, má podstatný vliv na chuť doutníku. Ve zkratce řečeno: rostlina, půda a podnebí určují, jak bude výsledný doutník chutnat. Zatímco třeba tabák z Dominikánské republiky je středně silný s plnou chutí a jeho mícháním se dosahuje velice zajímavých chuťových profilů, z ekvádorských tabáků se používají hlavně tabákové listy typu connecticut, které slouží jako krycí. Jsou mírnější co do síly a jemnější v chuti. Oproti tomu tabák z Nikaraguy a Hondurasu je značně aromatický a plný chutí a vyznačuje se silnými kořeněnými tóny.

Na jedno posezení / Velice důležitým faktorem při výběru doutníku je také čas, který si na jeho kouření hodláte vyhradit. Prémiový doutník si máte vychutnat od začátku do konce na jedno „posezení“. Vždy si ho proto vybírejte adekvátně času, který na něj máte, abyste ho mohli vykouřit bez přerušení. Z tohoto důvodu téměř všichni výrobci nabízejí různé formáty (vitoly) od jednoho druhu doutníku. Pokud víte, že budete mít velice málo času, sáhněte po velikosti corona nebo zvolte krátké robusto. Když si pro svůj doutník dokážete vyhradit kolem 45 minut, rozhodněte se pro robusto nebo toro. V případě, že máte více než hodinu, dejme tomu hodinu a půl, můžete vybírat mezi velikostí churchill nebo torpedo. Každopádně si nikdy neberte vetší doutník s tím, že ho třeba rozpůlíte a vykouříte nadvakrát. Je to stejné, jako kdybyste si vzali krásnou knihu, na kterou se těšíte, a roztrhli byste ji napůl. Skvělý příběh si stejně jako doutník raději vychutnejte od začátku až do konce.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat