Od sodovky po Premium Mixers by Schweppes

31.08.2018PR, AtBars

Neutuchající obliba ginů s sebou v posledních letech přinesla i celou řadu nových toniků. Kvalitu a velmi zajímavé chutě nabízejí ale také tradiční značky, včetně té, jejíž základy už před 235 lety položil Jacob Schweppe. Řeč je samozřejmě o Premium Mixers by Schweppes.

Příběh značky Schweppes se začal psát už ve druhé polovině 18. století a za své první kapitoly vděčí nezdolnému úsilí Jacoba Schweppa. Tento švýcarský hodinář a amatérský vědec se rozhodl vymyslet způsob, jak v láhvi uzavřít vodu s bublinkami. V té době se totiž věřilo, že sycená voda dokáže vyléčit některé nemoci. Deset let experimentů v roce 1783 přineslo své ovoce. Schweppes’ Soda Water se uchovávala v kameninových láhvích ve tvaru amfory a skladovala se v držácích naležato. Pracovali s ní elitní švýcarští lékaři a v místních lékárnách se na ni stály fronty, s tím se ale Jacob Schweppe nespokojil – chtěl dobýt svět. Vyrazil proto do Velké Británie, kde se seznámil s Erasmem Darwinem, dědečkem slavného Charlese. Tento botanik, básník a stejně jako Schweppe zapálený amatérský vědec se pro sodovku nadchnul a rozhodl se ji s využitím svých kontaktů představit královské rodině. V roce 1836 Schweppeho sycená voda získala královskou pečeť kvality a o 15 let později se stala oficiálním nápojem Světové výstavy v Londýně, kde se jí prodalo přes milion láhví. Dalším zlomovým okamžikem v historii značky se stal rok 1870, kdy byla světu představena Indian Tonic Water. Úspěšné byly i další limonády, které Schweppes postupně uváděl na trh – zázvor, citrusy, bitter a cola. Své konzumenty si nacházely i díky nápaditým reklamám, které je v běhu desetiletí propagovaly.

Inovacím zůstává značka Schweppes věrná dodnes. Důkazem je i řada Premium Mixers by Schweppes, která se od června oficiálně prodává také v České republice. Receptury prémiových mixerů vznikaly ve spolupráci s barmany a šéfkuchaři. Hlavním cílem bylo vytvořit vyšší řadu toniků a dalších nealkoholických nápojů, jejichž chuť i vůně budou natolik výrazné, že se se prosadí i v kombinaci s destiláty. To vše za použití kvalitních ingrediencí a naopak s vyloučením chemických přísad nebo náhražek. Cukr obsahují výhradně přírodní, v tonicích je ho méně, než je běžné, zato mají více chininu. Pro sycení nápojů se využívá speciální technologie, která umožňuje vznik drobných bublinek, jež na sebe lépe vážou aroma a dlouho vydrží. Mírně zaoblený tvar láhve vychází z původního návrhu zakladatele značky Jacoba Schweppa a je upravený tak, aby bublinky ještě lépe zachoval.

V České republice jsou v současné době k dostání čtyři zástupci z chuťově rozmanité řady Premium Mixers by Schweppes. Každý z nich je inspirován jinou částí světa. Tonic & Dash of Lime, klasický tonik s intenzivnějšími citrusovými tóny, má svou předlohu v Dillí a odráží balanc mezi tradicí a avantgardou. Doporučuje se ho kombinovat například s giny Beefeater 24 či Tanqueray No. Ten. Jako ozdoba je ideální twist limetové a citronové kůry. Z ochucených variant padla volba na Tonic & Pink Pepper, lehce pikantní tonik s tóny růžového pepře, a Tonic & Hibiscus, sladší a ovocný tonik s vůní a chutí ibišku. První z nich odkazuje na Rio de Janeiro, v chuti je spíše sušší a skvěle se kombinuje s giny typu London Dry. Hodí se k němu například Seagram’s. Ozdobou mohou být bobulky jalovce a tenké proužky limetové kůry. Ibiškový tonik je inspirován Havají. Do páru jde jak s chuťově a aromaticky neutrálnějšími giny, v nichž se zajímavě rozvine, tak s citrusovým stylem jalovcového destilátu, který zajímavě doplní svou ibiškovou vůní. Vhodnou volbou může být třeba Bombay Sapphire či Tanqueray Rangpur a v roli ozdoby citronová kůra spolu s lístky máty. Trojici toniků v portfoliu společnosti Karlovarské minerální vody doplňuje Ginger Beer & Chile, Bangkokem inspirované zázvorové pivo ozvláštněné špetkou chilli. Je příjemně pikantní a dobře se snoubí především s prémiovými vodkami, například s Absolut Elyx či Grey Goose. Na ozdobu lze použít twist limetové kůry v kombinaci s mátou. Optimální poměr ingrediencí vždy činí 4 : 1, tedy 4 díly mixeru na 1 díl destilátu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat