Veuve Clicquot má svůj tým na Prague Polo Cupu

07.09.2018AtBars

Už tuto sobotu semifinálovým a finálovým utkáním vyvrcholí Prague Polo Cup. V rámci šestého ročníku mezinárodního turnaje v koňském pólu se utkají čtyři soutěžní týmy, které tvoří hráči z Argentiny, České republiky, Slovenska, USA, Maďarska, Řecka a Velké Británie. Jeden z týmů se soupeřům postaví pod názvem Veuve Clicquot a stejné champagne se zde bude i podávat – je totiž jedním z hlavních partnerů turnaje.

Kořeny póla sahají až do Persie a šestého století před naším letopočtem, jeho novodobá podoba se ale formovala v polovině 19. století v Indii, kde bylo oblíbenou kratochvílí tamní šlechty. Odtud bylo importováno do Británie a Spojených států, spolu s novými osadníky se dostalo také do Argentiny, kde je dnes národním sportem a odkud pocházejí nejlepší hráči světa. Jde o kolektivní jezdecký sport, v němž proti sobě stojí dva čtyřčlenné týmy jezdců na koních a jejich úkolem je dostat za pomoci dlouhé pálky míček do branky soupeře. Zajímavé je, že spolu hrají amatéři, často patroni týmů, se špičkovými profesionály světové kvality a že v jednom týmu mohou hrát ženy i muži. Koně určení pro tuto hru se nazývají polo pony, což odkazuje na jejich agilitu, nikoliv velikost. Zápas je rozdělen na několik úseků, kterým se říká „čaka“ (chukka) a trvají 7 minut. Vzhledem k extrémní pohybové zátěži je třeba po každé „čace“ koně vyměnit. Toho nejlepšího si hráči nechávají na závěrečný úsek, který většinou bývá rozhodující. Po každém kole se otáčí směr hry, aby se vyrovnaly eventuální nevýhody, například protivítr nebo oslnění sluncem. Vyhrává ten, kdo dá více gólů. Kromě tohoto póla, které se označuje jako field nebo outdoor pólo, existuje i tzv. arena/indoor pólo s podobnými pravidly, hrají ho ale pouze tříčlenné týmy.

Z Chuchle na farmu Levín / Turnaj v pólu zároveň bývá výjimečnou společenskou událostí, kterou tradičně provázejí velmi specifická pravidla v oblékání návštěvníků. Hřiště v britském Ascotu, kde se konají ty nejprestižnější turnaje v pólu, každý rok dokonce vydává průvodce oblékáním k danému ročníku a uvedený dress code je následně striktně vyžadován. Každé utkání je tak velmi zajímavou podívanou na hřišti i v hledišti. V České republice se pólo poprvé hrálo v roce 1993 na pražském Strahově u příležitosti návštěvy anglického prince Edwarda v Praze. Prague Polo Cup se poprvé konal v roce 2013. Pěti dosavadních ročníků se zúčastnilo přes 90 hráčů z více než deseti zemí světa, počet koní překročil hranici tří stovek. Doposud turnaj hostil areál dostihového závodiště ve Velké Chuchli, po pěti sezonách ale nastal čas na změnu. Šestý ročník od 6. do 8. září hostí farma Levín na Benešovsku. „Velmi oceňuji, že můžeme diváky 6. ročníku Prague Polo Cupu uvítat v malebném prostředí farmy Levín. Týmy Alchymist, Oaks Prague, Stars Events a Veuve Clicquot jsou ve vynikající kondici, která je příslibem nezapomenutelné podívané,“ uvedla prezidentka turnaje Nina Popová. První dva dny turnaje jsou neveřejné, vstupenky si je možné koupit až na sobotu 8. září, a to i on-line. Základní vstupné na Garden Party Prague Polo Cup stojí 590 Kč, do VIP zóny pak 1590 Kč. Na programu je semifinále a finále turnaje, ale také tradiční zašlapávání drnů či soutěž o nejkrásnější dámsky klobouk, jenž tvoří povinnou součást dress codu.

Pod značkou Veuve Clicquot / Každoročně turnaj podporují prestižní světové i domácí značky, od samého počátku je jeho hrdým partnerem také champagne Veuve Clicquot. „Ve světovém měřítku se Veuve Clicquot s koňským pólem pojí od roku 2008, kdy se v New Yorku odehrál první turnaj pod jménem Polo Classic. Ten se stal každoroční sportovní, ale i společenskou událostí, která přitahuje příznivce královského sportu i fanoušky módy. V roce 2013 se stejné spojení povedlo uskutečnit i v České republice. Od té doby je Veuve Clicquot tradičním partnerem Prague Polo Cupu,“ vysvětluje Julie Bártová, brand manažerka značky Veuve Clicquot. Návštěvníci Garden Party Prague Polo Cup tak letos budou moci fandit i týmu Veuve Clicquot, který tvoří Gábor Rónai z Maďarska, Peter Papadopoulos z Řecka, Stevie McCraith z Velké Británie a Čech Marek Polan. Dopřát si k tomu samozřejmě budou moci i champagne. „Hosté Prague Polo Cupu se mohou i letos těšit na skvělou podívanou, kterou si budou moci zpříjemnit sklenkou šampaňského Veuve Clicquot Brut, Veuve Clicquot Vintage 2008 nebo Veuve Clicquot Vintage Rosé,“ dodává Julie Bártová.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat