V Atelieru bude hostovat Attila Felhosi

10.09.2018AtBars

Brněnský Atelier Cocktail Bar & Bistro si na pátek 14. září pozval dalšího zajímavého hosta. Zatímco večer bude maďarský barman Attila Felhosi, jehož domovem je aktuálně Malta, míchat drinky, na odpoledne je nachystaný seminář.

Na Maltě Attila Felhosi pracuje zatím jen devět měsíců, a to v jednom z tamních nejznámějších barů Alchemy. Jeho předchozím působištěm byl budapešťský bar Blue Fox situovaný v hotelu Kempinski. A právě tam na něho poprvé narazil spolumajitel a šéfbarman brněnského Atelieru Milan Bukovský. „Zaujal mě netradičními ingrediencemi, které používá, ale hlavně svou energií a přístupem k hostům,“ prozrazuje a dodává: „Attila je vždycky pozitivně naladěný, koncentrovaný a baví všechny kolem včetně sebe. Je také hodně kreativní, velice pohostinný a stoprocentně zaměřený na hosta. Má hezký workflow a styl. Jeho koktejly se vyznačují kreativitou v používání a vytváření ingrediencí, zároveň však pokaždé ctí perfektní balanc. Rád taky používá netradiční nádoby, které si nechává vyrábět na zakázku.“ O tom všem se hosté Atelieru budou moci přesvědčit během Attilova hostování za barem, které je naplánováno na pátek 14. září od 18 do 23 hod.

K Attilovým oblíbeným ingrediencím patří bylinky a různé druhy pepře a rád také pracuje s aromatickými citrusy, například s bergamotem nebo yuzu. Znát je to i na čtyřech drincích, které si pro své brněnské hostování vybral. Na koktejlovém lístku bude třeba koktejl Wisdom, jenž kombinuje horchatu z vlašských ořechů se sezamovými bitters a uzeným grapefruitovým džusem a podává se v keramické karafě se sezamovým marshmallow, nebo také Forbidden Fruit, který obsahuje rum, jahodový verjus, bajtru infuzovanou mákem, sirup z kubébového pepře a matcha bitters a servíruje se v nádobě připomínající nezralou zelenou jahodu. Večer se všechny drinky budou podávat ve skle používaném běžně v Atelieru, jejich originální servis si ale budou moci už odpoledne prohlédnout účastníci semináře nazvaného Quintessence. Rozdělen bude do dvou částí. V té první Attila promluví o pohostinnosti a o své zálibě v psychologii, ale také o tom, jak motivovat sám sebe i své kolegy. „Ve druhé části se bude věnovat tvorbě koktejlů a jejich konceptu, a to včetně vybírání nebo vymýšlení jejich servisu. Ten ke čtyřem vybraným drinkům s sebou přiveze, aby účastníci semináře mohli drinky vidět v jejich originální podobě. A samozřejmě taky ochutnat – na ingredience, které Attila používá, jinde nenarazíte, leda byste se za ním vypravili na Maltu,“ říká Milan Bukovský a pro všechny zájemce z řad barmanské komunity dodává: „Seminář proběhne od 14 do 16 hod. a vstupné na něj činí 500 Kč.“

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat