Schumann, semináře a drinky na Dlabačově

12.09.2018AtBars

Už za necelé dva týdny bude mít v pražském kině Dlabačov českou premiéru dokumentární film Bar talks by Schumann. Na promítání, které osobně uvede Charles Schumann, dojde sice až večer, program pro návštěvníky ovšem začíná už ve dvě odpoledne.

Dokumentární film Bar talks by Schumann (v německém originále Schumanns Bargespräche) vznikl v roce 2016 podle scénáře Marieke Schroeder, jež se ujala i jeho režie, a v Německu měl premiéru v říjnu loňského roku. Jeho ústřední postavou je jedna z nejvýznamnějších osobností německé barové scény Charles Schumann, jenž v Mnichově v roce 1982 otevřel legendární Schumann’s American Bar. Ačkoliv by se mohlo zdát, že ve svých pětasedmdesáti letech viděl a zažil téměř vše, rozhodl se s kamerou vydat do světa a objevovat barovou a koktejlovou kulturu na různých kontinentech. Na své cestě navštívil například newyorský Dead Rabbit, pařížský Hemingway Bar, havanskou El Floriditu či High Five v Tokiu. V rozhovorech s jejich majiteli i barmany mimo jiné zjistil, že každý bar je osobitý malý vesmír, jenž se řídí vlastními zákonitostmi a každým dnem se proměňuje. Co dál na svých cestách Charles Schumann vypozoroval, možná prozradí 25. září v kině Dlabačov, kde se od 19 hod. promítání filmu za jeho osobní účasti uskuteční.

Premiéra německého dokumentu, jenž bude na Dlabačově uveden s českými titulky, proběhne pod záštitou skotské whisky Johnnie Walker a bude jí předcházet celé odpoledne plné informací, zábavy a dobrých drinků. Vstupné činí 370 Kč, lístek je možné si zajistit on-line. Program startuje už ve 14 hod. a jeho součástí budou dva semináře. První z nich v podání Alexe Mikšovice a Tomáše Mozra nese název Buďme vděční minulosti a zasvěcen bude barové a koktejlové historii. Současností a budoucností barmanství se v návaznosti na to budou zabývat Vítězslav Cirok a Marek Komínek, kteří své společné vystoupení nazvali Dnešek. A kam dál? Připravena je také výstava fotografií Tomáše Moudrého, jenž na nich zachycuje mimo jiné i barové prostředí. Nouze samozřejmě nebude ani o jídlo a drinky. Koktejlovou klasiku na bázi whisky Johnnie Walker bude míchat barový tým Tretter’s, koktejly v moderním pojetí pak barmani z L’Fleur. Nad drinky si bude možné popovídat s celou řadou zajímavých osobností, účast přislíbil například zakladatel Analog Bartending Institute a Nikka Whisky Hospitality Advocate Stanislav Vadrna. Program v kině Dlabačov skončí ve 21 hod., následně se ale veškeré dění přesune do centra Prahy, konkrétně do ulice V Kolkovně, kde mají své místo oba participující bary, tedy Tretter’s a L’Fleur.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat