Koktejl 16: Odkaz Martina Baťhy a postřehy konzula Novaka

25.09.2018Alex Mikšovic

Na každém oboru se podílejí jednak osoby, jednak osobnosti. Osoby jsou zpravidla snadno nahraditelné. Po osobnostech zůstává mezera, která se nikdy zcela nezaplní. To je i případ Martina Baťhy, jehož stopa na barové scéně zůstane po léta nezaváta. Přímá účast osobností je to, co vytváří barovou kulturu a určuje její vývoj, což vysvítá i z velmi otevřeného komentáře George Novaka. Historka Eduarda Ondráčka připomíná, že je to barman, kdo je odpovědný za společenskou úroveň baru.

Koktejl, audiomagazín pro obě strany barového pultu, má na AtBars.com premiéru každé druhé úterý. Jeho ambicí je zaznamenávat pohled odborníků na aktuální fenomény barové scény, s předstihem oznamovat očekávané události, jež mohou barmany a jejich hosty zajímat, a v Barovém kalendáři připomínat důležité události ze světa nápojové gastronomie a oborů příbuzných.

foto: Luboš Wišniewski

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat