Seafood festivaly s chorvatskou příchutí

01.10.2018AtBars

Poslední Summer Seafood Sunday 30. září v Praze na Letné uzavřelo letní sezonu seafood festivalů pořádaných společností Maare. Možnost ochutnat dary moře dovezené primárně z Chorvatska tím ale nekončí – ba právě naopak!

Přenést do Prahy a potažmo celé České republiky trochu té přímořské atmosféry a vůně grilujících se mořských plodů se už před lety rozhodl Chorvat Marko Šuto. Jeho společnost Maare se pravidelně účastní sobotních farmářských trhů na „Kulaťáku“ v pražských Dejvicích, ale také různých food festivalů. Nabízí zde čerstvé mořské ryby a mořské plody, které se grilují na dřevěném uhlí, ale také brodety, bujabézu a spoustu dalších rybích specialit, k nimž patří i pokrmy ze syrových ryb jako carpaccio, tataráky, ceviche či gravlax. Většina specialit se připravuje podle středomořských receptů, které Marko upravuje podle svých představ. Podstatná část produktů pochází z Chorvatska, zbytek z různých koutů světa. Do Česka se dováží až třikrát týdně.

Letos v létě se v Praze pravidelně konaly Summer Seafood Sundays, během podzimu a zimy na ně Marko naváže na různých místech republiky. Seafood festival by Maare bude hostovat u oblíbených podniků po celé zemi, a přiblíží se tak modernímu pojmu pop-up. Grilovat se bude venku, a to za každého počasí. Hosté si vybrané pokrmy následně vychutnají třeba i v teple hostitelských restaurací, kaváren či bister. Přesné termíny hostování budou pravidelně zveřejňovány na facebookovém profilu Seafood by Maare, na trase mají kromě Prahy například Plzeň, Beroun, Karlovy Vary nebo Teplice.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat