Pytloun Hotel je už i v centru Prahy

08.10.2018AtBars

Společnost Pytloun Hotels, která doposud provozovala pět hotelů v Liberci, kde je její vlajkovou lodí Pytloun Grand Hotel Imperial, a jeden hotel v Harrachově, se rozhodla expandovat do Prahy. Její nejnovější přírůstek našel místo přímo v centru města.

Pytloun Boutique Hotel Prague je situován na Václavském náměstí 16, v domě U Zlaté pšenice, jenž pochází z roku 1926. Objekt měl původně sloužit jako obchodní dům, těsně před jeho dokončením se však původní vlastníci rozhodli, že z něj udělají hotel Majestic. Ten byl po znárodnění přejmenován na hotel Družba a pod tímto názvem fungoval až do roku 1992, kdy prošel rekonstrukcí a začal sloužit České spořitelně. „Budovu jsme přebírali loni v létě jako banku a rozhodli jsme se jí vrátit podobu luxusního butikového hotelu s 56 pokoji,“ vysvětluje hoteliér Lukáš Pytloun a dodává: „Rekonstrukce v hodnotě přes 66 mil. Kč trvala deset měsíců. Výsledná podoba všech interiérů vznikla ve spolupráci s renomovaným studiem Vrtiška ◦ Žák.“ Ubytování v Pytloun Boutique Hotelu Prague hosté najdou od třetího do sedmého podlaží, spodní dvě patra domu obsadil švédský nábytkářský gigant IKEA, jenž zde otevřel svůj pop-up store.

Pytloun Boutique Hotel Prague je čtyřhvězdičkový, provozovatelé ale deklarují, že kvalita a šíře poskytovaných služeb odpovídají pětihvězdičkovému standardu. „Lákadlem pro hosty jsou nadstandardně vybavené designové pokoje a osobité lobby s otevřenou kuchyní, kde podáváme 24hodinové snídaně a moderní zážitkovou gastronomii netradičním způsobem ve formě tapas. Celý hotel je doslova prošpikován moderními technologiemi, jako jsou bezklíčové otevírání pokojů, automatické toalety či intuitivní řízení pokoje, čímž se řadí mezi nejmodernější hotely v Evropě. Hosté budou mít i možnost účtovat pokoje po hodinách,“ říká Lukáš Pytloun. Provoz hotelu bere ohled na životní prostředí. Elektrickou energii šetří osvětlení z LED diod namísto žárovek a díky smart systému vnitřní kanalizace se toalety splachují vodou již použitou v umyvadlech a vanách. V hotelu funguje také systém rekuperace a vytápěn je pouze tepelnými čerpadly. „Spousta práce je stále před námi. V současné době chystáme pro naše hosty bar, který bude umístěn na jedné ze tří střešních teras,“ prozrazuje plány do budoucna Lukáš Pytloun.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat