Některé věci nejde zjednodušit ani uspěchat

22.10.2018AtBars

Skotská whisky Chivas Regal představuje nový design svého osmnáctiletého blendu a posílá ho do světa s kampaní, která poukazuje na to, že některé věci vyžadují čas a je dobré si na ně počkat. Demonstruje to ostatně i stroj sestrojený pro servis 18leté Chivas.

Láhev Chivas Regal 18 y. o. dostala novou elegantní etiketu a změnou prošel i dárkový box, do nějž se ukládá. Obojí obsahuje nové odstíny modré, jež jsou ještě o něco výraznější a hlubší, doplněné o kontrastní zlatavé prvky a jemnou texturu. Podstatnější je ale samozřejmě to, co se ukrývá uvnitř. Chivas Regal 18 y. o., kterou master blender Colin Scott poprvé představil v roce 1997, je blend sestávající z více než dvaceti minimálně osmnáctiletých sladových a obilných whisky pocházejících z celého Skotska. Základ blendu tvoří sladová whisky Longmorn, doplněná o Strathislu, Glenlivet, Glen Keith, Allt-A-Bhaine, Braeval a některé další. Výsledkem je whisky sytě jantarové barvy, bohatého aroma i chuti, v nichž lze rozpoznat až 85 různých tónů. Nová kampaň propagující osmnáctiletou Chivas poukazuje na to, že výroba whisky vyžaduje nejen dovednosti a řemeslný um, ale také spoustu času. Sloganem Některé věci nelze zjednodušit chce dosáhnout toho, aby se lidé v dnešní uspěchané době, pro niž je typické hledání zkratek a rychlých řešení, alespoň na chvíli zastavili a uvědomili si, že některé věci zkrátka zjednodušit ani uspěchat nelze.

Pomoci jí v tom má i originální stroj určený k servisu dvou sklenek osmnáctiletého blendu. Sestaven byl v duchu těch Rube Goldbergových, a to převážně ze dřeva a mědi, přičemž některé jeho součástky pocházejí přímo z palírny Strathisla, jež je domovem Chivas. Jednotlivé části stroje reprezentují různé fáze výroby whisky, tedy fermentaci, destilaci, zrání a míchání. Do chodu se uvede, jakmile se do měděné trubky na jeho začátku vhodí kovová koule. Ta pak celých 85 vteřin putuje útrobami stroje, přes různé překážky a mechanismy, a nakonec svou vahou způsobí, že se dvě láhve otočí dnem vzhůru a naplní nachystané sklenky. Poměrně komplikovaná cesta k jednoduchému výsledku má pijáky whisky přimět se zastavit a ocenit, že některé věci zkrátka nemohou a ani by neměly být jednoduché. Mají 85 vteřin na to, aby si uvědomili, že to chvíli trvá, než se všech pětaosmdesát chuťových komponentů Chivas Regal 18 y. o. spojí do výsledné mnohavrstevné, a přitom dokonale komplexní chuti.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat