Nejlepším sommelierem je opět David Král

25.10.2018AtBars

Slavnostní finále Bohemia Sekt Trophée, jehož kulisou se 23. října stala Nová scéna Národního divadla, rozhodlo o tom, že se držitelem titulu Sommelier roku 2018 stal David Král. Připsal si tak už třetí vítězství v tomto sommelierském klání.

Jednadvacátého ročníku soutěže Bohemia Sekt Trophée, kterou pořádá Asociace sommelierů ČR, se zúčastnilo 19 sommelierů. Zvládnout museli znalostní kvíz, slepou degustaci, verbální identifikaci vzorku a servis sektu či vína včetně doporučení pokrmu. Tři soutěžící, kteří postoupili do večerního slavnostního finále, museli navíc předvést i prezentaci vína před hosty, kterými se pro letošní rok stali manželé Senta a Miloš Čermákovi, novináři a nadšení milovníci vína. „Letošní test byl náročnější, ale všichni soutěžící se s ním stejně jako s praktickou částí skvěle vypořádali. Úroveň sommelierství v Česku stále stoupá a to se odráží i ve vzrůstající náročnosti této prestižní soutěže,“ hodnotí letošní finále Ivo Dvořák, viceprezident Asociace sommelierů ČR a odborný garant soutěže. Putovní pohár vyrobený sklárnou Moser, finanční odměnu ve výši 20 000 Kč a dary od partnerů nakonec získal David Král, hlavní sommelier společnosti Bohemia Sekt. Druhé místo obsadil Pavol Velič z berounského vinného baru s kavárnou Má úcta a třetí příčka patří Dagmar Kadlecové, nezávislé sommelierce, pro niž bylo letošní klání soutěžní premiérou.

David Král je pátým účastníkem Bohemia Sekt Trophée, jemuž se titulu nejlepšího sommeliera podařilo dosáhnout třikrát. V minulosti si hattrick připsali Ivo Dvořák, Libor Nazarčuk, Tomáš Brůha a Jakub Přibyl. Stejně jako oni tak dosáhl další profesní mety a v příštích letech již nebude moci soutěžit. „Ještě stále nemohu uvěřit, že jsem se letošním rokem zařadil mezi takové legendy českého sommelierství, které trojnásobný titul získaly v minulosti. Celý den a především pak finále na pódiu jsem si užíval, bavilo mne to, což se asi i projevilo na mém výkonu. Pořád mi nedochází, čeho jsem dneškem dosáhl, i když to samozřejmě neznamená, že končím se svým vzděláváním se v oboru. Naopak, vím, že k profesi sommeliera patří pokora a neustálý rozvoj znalostí i praktických dovedností,“ uvedl po skončení jednadvacátého ročníku Bohemia Sekt Trophée čerstvý vítěz David Král.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat