Zátiší na vánočně laděném Manifestu

26.11.2018AtBars

Pražský pop-up market Manifesto se po krátké pauze znovu otevřel veřejnosti, tentokrát ovšem převlečený do vánočního. K podnikům, které se rozhodly podílet na jeho gastronomické nabídce, nově patří také restaurace sdružené pod křídly Zátiší Group.

Manifesto Winter Market bude v provozu až do 23. prosince, oproti svému letnímu předchůdci má ale otevřeno jen od čtvrtka do neděle, a to vždy od 12 do 20 hod. Návštěvníky se organizátoři snaží nalákat na neokoukané adventní trhy, výtvory 150 českých designérů, umělců a řemeslníků a nabídku dvou desítek restaurací. Zimu slibují zahnat svařákem či punčem, ale taky zářiči a ohništi. Pro ty nejnáročnější jsou pak k dispozici čtyři vyhřívaná iglú. Barovou nabídku rozšíří Cloud 9, tu restaurační například restaurační skupina Zátiší Group, kterou budou na Manifestu až do Vánoc reprezentovat restaurace Žofín Garden a Zátiší Catering a ve vybraných termínech také restaurace Bellevue, Mlýnec a V Zátiší.

Pop-up nazvaný Miska by Zátiší Group, jemuž byl přidělen kontejner s číslem 27, chce návštěvníkům zimního Manifesta zprostředkovat nabídku finediningových restaurací přetvořenou do podoby street food. Všechna jídla byla proto vybrána tak, aby se dala podávat do misek, samozřejmě recyklovatelných. Po celou dobu, tedy od 29. listopadu do 23. prosince, se bude o menu starat tým restaurace Žofín Garden a Zátiší Cateringu, jenž se chystá servírovat kaštanový krém s dýňovým chlebem, kapří panko hranolky s pečeným bramborovým salátem a domácí majonézou a bramborové lokše s kachním konfitem a fermentovaným červeným zelím. První týden se přidá ještě restaurace Bellevue s těstovinami s bílými lanýži, druhý Mlýnec (7.–8. 12.) se smaženým kachním konfitem s celerovým pyré a pažitkovou majonézou a třetí restaurace V Zátiší (14.–15. 12.) a její indický street food.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat