V Karlíně se dočasně usídlil White Walker

07.12.2018Bára Urbanová

Jen do 23. prosince našel své útočiště v pražském Karlíně White Walker Bar. Kromě sklenky skotské či koktejlu inspirovaného Hrou o trůny si tu lze koupit láhev whisky Johnnie Walker napříč celým portfoliem, a to třeba i s personalizovanou etiketou.

White Walker Bar, jenž bude v provozu pouze do 23. prosince, a to vždy jen od středy do neděle mezi čtrnáctou a dvaadvacátou hodinou, našel své dočasné útočiště v Sokolovské ulici s číslem 73/63 v Praze-Karlíně. „Nápad otevřít v období před Vánocemi pop-up obchod věnovaný značce Johnnie Walker, kde bychom mohli prezentovat základní řadu i všechny limitované edice a také naše Label Studio, které umí na počkání vytvořit etiketu Johnnie Walker s fotkou zákazníka, se zrodil už před časem, ale dlouho se nám nedařilo najít vhodné prostory. Když jsme pak objevili ty v Karlíně, rozhodli jsme se je pojmout zároveň jako bar, a protože se teď primárně soustředíme na propagaci limitované edice White Walker, byla to pro nás i v tomto případě jasná volba,“ prozrazuje Jiří Procházka, senior brand manager značky Johnnie Walker, a dodává: „Na realizaci projektu jsme měli velmi málo času, od finálního rozhodnutí po otevření pouhé tři týdny, ale nakonec vše klaplo tak, jak jsme si představovali. Spolu s kolegyní, která se zaměřuje na eventy, a produkční agenturou Public Motion jsme dali dohromady vizuální koncept. O drinky se pak postarali barmani z Bonvivant’s a náš whisky ambasador Michal Marešovský.“

Interiér i nabídku pop-up podniku ocení v první řadě fanoušci seriálu Hra o trůny, kteří mohou obdivovat „ledový“ bar, kráčejícího Walkera „oděného“ do brnění ve stylu Nočního krále nebo třeba motivy provázané s oblastí Severu nakreslené na zdech, jež záměrně působí syrově a nehostinně jako sám tento kraj. Patří k nim mapa Severu, Tříoký havran, zlovlk a samozřejmě i Bílí chodci, jimž se pod UV světlem rozzáří oči. Na své si ve White Walker Baru ovšem přijdou i ti, kdo seriál neznají, ale mají rádi whisky a koktejly na její bázi, popřípadě také ti, kdo by chtěli své blízké na Vánoce obdarovat láhví skotské nebo si na ni nechat vyrobit etiketu se svým portrétem. Přímo na místě si lze dopřát sklenku whisky Johnnie Walker napříč celým „barevným“ portfoliem (Red Label, Black Label, Double Black, Green Label, Gold Label a Blue Label), ale také limitky v podobě White Walkera či Red Rye Finish, whisky Johnnie Walker 18 a dokonce i King George V. Ke čtyřem stolkům se vejde čtrnáct hostů, za barem jsou jim k dispozici Tomáš Palička či Michael Hanák z Bonvivant’s a ve vybrané dny také whisky ambasador společnosti Stock Plzeň-Božkov Michal Marešovský.

Koktejlů má White Walker Bar v nabídce šest, kromě klasického Old Fashionedu na bázi „bílého“ Walkera je to pět signature drinků vytvořených přímo pro tuto příležitost. „V každém z nich se odráží něco ze ságy Píseň ledu a ohně a jejího seriálového zpracování. Nechali jsme se inspirovat různými motivy Hry o trůny, jejími postavami nebo lokalitami Západozemí. Zároveň jsme ale dbali na to, aby drinky pokryly široké chuťové spektrum a každý z hostů si v nich našel to své,“ vysvětluje Michael Hanák. Syrovost a nehostinnost Severu kupříkladu odráží drink The Wall, twist na Sazerac, který obsahuje sépiovým inkoustem dobarvená bitters, takže má ve výsledku černou barvu. „Zdobí se lehce doslazenou absintovo-citrusovou espumou, která má jednak evokovat sníh, jednak v kontrastu s tmavě zbarveným koktejlem symbolizuje dualitu černé a bílé, dobra a zla,“ říká Michael Hanák. Pánem Světla je inspirován drink R’hllor připravovaný jako Blazer, Highgarden je bazalkovo-bezinkový Collins odkazující na Vysokou zahradu a Flea Bottom twist na Boulevardier zasvěcený jednomu z nejobyčejnějších a nejchudších míst v Králově přístavišti zvanému Bleší zadek. Temperament obyvatel poloostrova Dorne se pak promítá do koktejlu Sunspear, který je lehce pikantní variací na Horse’s Neck. Do vkusu a chuti se tak dočasný tým White Walker Baru dokáže trefit určitě i těm, kteří ve složitém světě Západozemí přece jen trochu tápou.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat