Bar s výhledem na Baťův mrakodrap

23.01.2019AtBars

V přízemí Obchodního domu Zlín byl na sklonku loňského roku otevřen Bar 1931. Jde o podnik s celodenním provozem, nedílnou součást jeho nabídky ale tvoří také koktejly. Bude mezi nimi i několik tematických jako třeba Svit nebo Mrakodrap.

Obchodní dům Zlín, který místní znají pod jeho dřívějším názvem Prior, měl své první zákazníky původně přivítat až v roce 1932, Tomáš Baťa ale proces otevření urychlil, protože nechtěl promeškat silnou vlnu vánočních nákupů. Nový zlínský bar, který je součástí rekonstruovaného objektu, si právě letopočet zahájení provozu zvolil do svého názvu. Bar 1931 se nachází v přízemí obchodního domu a je součástí Bistrotéky Valachy, která kromě něj zahrnuje ještě bistro s obchodem a vlastní pekárnou, kavárnu s cukrárnou a kornuterii, v níž si lze v papírovém kornoutu zakoupit nejrůznější slané i sladké pokrmy. Za konceptem Bistrotéky Valachy stojí zlínská společnost HP Tronic, která se primárně zaměřuje na prodej domácích spotřebičů, spotřební elektroniky, počítačů a mobilních telefonů, provozuje ale také Resort Valachy se sítí vlastních hotelů. Patří k nim i Lanterna ve Velkých Karlovicích, jež je známá jak svou zážitkovou restauraci Vyhlídka, tak koktejlovým barem, jehož šéfbarmanem byl dlouhá léta Petr Slovák. A právě ten se nyní vrací do rodného Zlína, aby Bar 1931 vedl.

Kromě šéfbarmana tvoří barový tým šest mladých a zapálených barmanů a barmanek. S většinou z nich se Petr Slovák poznal na cateringových a barmanských akcích ještě před přípravami Baru 1931. Hostům zatím míchají především koktejlovou klasiku, postupně k ní ale přibudou tematické drinky zaměřené na Zlín s příznačnými názvy jako Barumka, Svit, 1931 nebo třeba Mrakodrap. Mezi destiláty na barovém displeji převládá rum, jehož nabídka už teď čítá na osm desítek položek, toto číslo ovšem není konečné. Na své si v Baru 1931 přijdou i milovníci tichého vína a champagne. Aktuální novinkou jsou večerní tapas, brzy se rozběhne také nabídka poledních menu. V létě si hosté mohou užít sezení na venkovní zahrádce, kapacita baru je ale už tak dostatečná – činí 60 míst. Jeho interiér, který navrhl Ateliér BG pod vedením architektky Beáty Gistrové, se nese v duchu funkcionalismu v moderním pojetí. K dominantním prvkům se v něm řadí dlouhý bar a prosklená stěna s výhledem na symbol Zlína – Baťův mrakodrap.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat