Sia se chystá na nový lunární rok

25.01.2019AtBars

Rok Psa se pomalu chýlí ke konci, 5. února ho vystřídá rok Prasete. Na oslavy jeho příchodu se chystá i pražská restaurace Sia, jež se zaměřuje na asijskou kuchyni. Po tři dny bude podávat speciální tříchodové menu určené pro dvě osoby.

Novoroční menu, jež Sia hostům nabídne 3.–5. února, vznikalo pod vedením vietnamského kuchaře Kevina Nguyena Vieta a šéfkuchaře Jiřího Štifta. Bude mít tří chody složené z několika asijských pokrmů, které však byly uzpůsobeny evropským chutím. „Ve Vietnamu jedí na lunární nový rok pokrm podobný naší vepřové tlačence, nicméně chuť je úplně jiná. Připravují také závitky se syrovým vepřovým masem. To jsou ale jídla, která by čeští hosté úplně neocenili,“ domnívá se Jiří Štift. Na závitky ale přece jen dojde, ovšem krevetové, jež budou součástí prvního chodu. Kromě nich se na úvod budou servírovat ještě knedlíčky jiaozi plněné vepřovým masem, salát z nakládané zeleniny a vietnamský rýžový koláč banh chung s mungo fazolemi a vepřovým masem, k němuž se váže zajímavá legenda. Král Hùng Vương se podle ní rozhodl zvolit za svého nástupce toho ze svých osmnácti synů, který mu předloží nejlepší pokrm. Zatímco sedmnáct z nich se vypravilo do světa hledat ty nejoriginálnější a nejdražší ingredience, nejmladší Liêu, jenž žil v chudobě na venkově, sáhl po tom, co měl na dosah – po rýži, mungo fazolích a vepřovém masem. Pokrm na závěr zabalil do zelených listů a vytvaroval z něj koláč. Jednoduchým jídlem, které si může připravit každý Vietnamec, si svého otce získal. V restauraci Sia se přípravy koláče zhostí Kevin Nguyen Viet Lam, jak přesně bude chutnat, si ale zatím nechává pro sebe, a tak výsledek bude překvapením i pro jeho kolegy v čele s Jiřím Štiftem.

V čínském novoročního menu nesmějí chybět dlouhé nudle, které jsou symbolem dlouhověkosti, a ryba, která se servíruje s hlavou i ocasem, protože hlava symbolizuje dobrý začátek a ocas šťastný konec čehokoliv, co rodinu v novém roce čeká. Alespoň malý kousek ale musí zůstat na talíři, jedině tak bude podle tradice po celý rok zaručena hojnost a dostatek. S ohledem na to bude druhý chod v restauraci Sia sestávat z mořského vlka vařeného na páře, jarní cibulky, zázvoru, sójové omáčky a sezamového oleje, ale také z restovaných skleněných nudlí se zeleninou a krevetami. Jeho součástí bude i pak choi s česnekem a rýžovým vínem. Jako závěrečný třetí chod kuchařský tým zvolil rýžové knedlíčky s pistáciemi a sabayonem z rýžového vína spolu s čerstvým ovocem, mučenkovým sorbetem a mandarinkovým sirupem. Tříchodové novoroční menu je určené vždy minimálně pro dvě osoby a ochutnat je ho možné pouze po předchozí rezervaci.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat