Barmanské Vánoce s Charlesem Schumannem

29.01.2019Martin Pučalík

Pátý ročník Barmanských Vánoc, jenž se konal 22. ledna v Nitře, byl věnován Charlesu Schumannovi, který zde osobně představil film Bar Talks by Schumann. Nejen jeho slovenská premiéra, ale i možnost vidět za jedním barem Václava Vojíře, Erika Lorincze, Stana Vadrnu, Kateřinu Kluchovou, Nouriho Elmoussaouiho a Luboše Rácze vyčerpaly kapacitní možnosti akce do posledního místa.

Odpolední program v Kinoklubu Tatra otevřel krátkým úvodním slovem organizátor a jeden z trojice autorů myšlenky Barmanských Vánoc Luboš Rácz. Navázalo na něj čtení povídky Tajemství Schumann’s Baru od Konrada Schulera z knihy Schumann’s Maximilianstrasse. V následujícím rozhovoru Charles Schumann krátce prezentoval svůj pohled na aktuální barová témata. Na otázku, co je podle něj hospitality, například odpověděl: „Obsluhuji všechny hosty stejně, bez ohledu na to, kdo to je a jaké mi nechává spropitné.“ Zároveň ale doplnil, že je potřeba zachovávat si od hostů zdravý odstup. Názor na trend twistování klasických drinků má vcelku jednoduchý: „Trendy vnímám, ale nezajímají mě.“ Vyslovil se rovněž k problematice rizika závislosti barmanů na alkoholu. „Alkohol je přítel. Musíš s ním tak ale zacházet a jako o přítele se o něj starat,“ řekl a z vlastní zkušenosti dodal, že správnou rovnováhu barmanům může pomoci nalézt aktivní sportování. Úvod do panelové diskuze na téma komunikace, do níž se pod taktovkou Luboše Rácze zapojili Václav Vojíř, Erik Lorincz a Stan Vadrna, obstarala povídka Dobrý lev od Ernesta Hemingwaye. Všichni diskutující se shodli, že barman musí nejen dokázat připravit dobrý drink, ale také umět s hostem vhodně komunikovat. A právě absenci komunikace barmanů s hosty jednomyslně označili za jeden z největších nedostatků barové současnosti. Za nepřijatelné pak všichni přítomní považují používání mobilního telefonu a aktivitu barmanů na sociálních sítích během pracovní doby.

První část programu uzavřelo promítání filmu Bar Talks by Schumann. Ta druhá se konala v baru Záhir a nabídla neopakovatelný zážitek v podobě možnosti vidět společně pracovat za barem šest významných osobností barové scény, jmenovitě Václava Vojíře, Erika Lorincze, Stana Vadrnu, Kateřinu Kluchovou, Nouriho Elmoussaouiho a Luboše Rácze. Nabídku drinků pro tento večer sestavil Luboš Rácz tak, aby jeho barmanské kolegy reprezentovala. Václav Vojíř tak míchal Almond Cigar, legendární drink pražského Bugsy’s Baru sestávající z tříleté Havany, DiSaronna, Rose’s Lime Juice, celé skořice a limetové kůry, s nímž před dvaceti lety sklidil velký úspěch na Kubě, na mezinárodním finále Havana Club Grand Prix. Erik Lorincz, jehož jméno je aktuálně spjato s bratislavským Antique American Barem, hostům předkládal Andezz Fizz a barman mnichovského Schumann’s Baru Nouri Elmoussaoui se přidal s Rose Rouge. Stan Vadrna, jenž je globálním ambasadorem japonské whisky Nikka, nabízel Rita’s Gift z Nikka Coffey Malt Whisky, medu, bitters a champagne ozdobený drobnou květinou. Česká ambasadorka Beefeateru připravovala Thyme-Time a Luboš Rácz, jenž je v Záhiru „doma“, Side Car 1930, or Side Car 2018. Skutečnost, že počet všech prodaných drinků přesáhl 650, svědčí o velkém zájmu ze strany účastníků. Také ale dokazuje, že všichni za barem odpracovali víc než poctivou směnu. Během večerní časti si zároveň bylo možné zakoupit knihu Schumann’s Maximilianstrasse s věnováním a podpisem německé barmanské legendy anebo DVD. Obojí Charles Schumann organizátorům Barmanských Vánoc poskytl s tím, že výtěžek musí být věnován na charitativní účely. Celkem se vybralo 600 eur, které budou zaslány vybranému dětskému domovu. Barmanské Vánoce tak dostaly další rozměr, který jim rozhodně sluší.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat