Monin Point podpoří studenty odborných škol

05.02.2019PR, AtBars

Odborné školy často nemají dostatek finančních prostředků, aby svým studentům umožnily prosadit se v juniorských soutěžích a důkladně se připravit na budoucí profesionální kariéru. Většina z nich je závislá na darech a sponzorských příspěvcích, a přesně proto se společnost Zanzibar, oficiální distributor produktů značky Monin a dalšího zahraničního alkoholického i nealkoholického sortimentu, rozhodla vytvořit program Monin Point.

Program Monin Point vznikl na podporu gastronomických středních škol a jejich studentů. Jeho základ tvoří dodání veškerého sortimentu značky Monin na vybrané školy, aby studenti nebyli omezeni ve studiu a mohli využít kompletní řadu produktů i příchutí. Součástí Monin Pointu jsou ale i další značky, které má Zanzibar ve svém portfoliu, a to především prémiové giny, mezcaly a rumy nebo například elixír Capitan Bucanero. Celkem jde cca o 180 položek. Ve škole je pro tyto účely vyčleněna vlastní místnost, popřípadě její část, kde jsou kromě všech produktů k dispozici také další propagační materiály, jež se k nim vztahují. Studenti tak mohou během klasického studia a při absolvování barmanských či baristických kurzů využít vše, co Monin Point poskytuje. „Rádi podporujeme mladé barmany, dává nám to smysl,“ říká Radim Habarta, brand ambassador firmy Zanzibar, a pokračuje: „Díky tomuto programu si potenciální profesionálové vytvoří vztah k našim značkám a zároveň mají k dispozici prvotřídní produkty, se kterými při výuce nemusejí dělat kompromisy. A nejde samozřejmě jen o barmany, ale i o baristy, teatendery či kuchaře a cukráře. Tam všude najde portfolio značky Monin využití.“ Monin Point zároveň může sloužit jako zázemí pro prezentace a školení pořádaná Českou barmanskou asociací nebo přímo společností Zanzibar.

Svou zkušenost s Monin Pointem mají už na mostecké soukromé hotelové škole Bukaschool. „Spolupráce s firmou Zanzibar je skvělá a moc si jí vážíme. Díky Monin Pointu máme k dispozici skvělé produkty a zázemí pro naše studenty,“ říká vedoucí odborného výcviku Miloš Bednář a doplňuje: „Dává nám to možnost lépe se připravovat na soutěže a také se učit dovednosti bez omezení, například kvůli tomu, že by nám něco chybělo.“ Bukaschool ale zdaleka není poslední. „Program Monin Point jsme odstartovali na mostecké střední škole, protože zde studuje i jedna z našich Monin junior ambasadorek Nicola Carajiová. Tento rok máme v plánu zapojit další tři školy, výhledově je pak naším cílem vytvořit síť celkem sedmi Monin Pointů po celé České republice,“ vysvětluje Marek Švarc, jednatel společnosti Zanzibar. Pro výběr škol, kde se program spustí, bylo stanoveno několik kritérií. Především musí jít o školy známé kvalitní výukou, které disponují zázemím pro rozvoj barmanů i baristů. Důležitá je také bezproblémová vzájemná komunikace a jistota, že o dodané produkty bude dobře postaráno. Podstatnou podmínkou je také to, že se studenti školy účastní národních soutěží pořádaných Českou barmanskou asociací, která je do programu aktivně zapojena – pomáhá s výběrem vhodných škol a s komunikací s jejich zástupci. Dalším předpokladem jsou dostatečně reprezentativní prostory, protože Monin Point bude využíván také jako oblastní showroom pro schůzky obchodních zástupců společnosti Zanzibar s jejími zákazníky. Na prvním místě jsou ale samozřejmě studenti, jimž Monin Point poskytuje prvotřídní podmínky pro trénink, a školy, které se tak mohou více zviditelnit a posunout v přípravě svých studentů o krok dál, než je běžné.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat