Patnáctiletá Chivas chce jít proti konvencím

03.03.2019AtBars

Od dubna se bude už i v České republice prodávat loňský přírůstek do základní řady skotské whisky Chivas Regal – Chivas XV. Patnáctiletý blend má vybočovat ze zažitých konvencí, a tak byl oděn do zlaté a k označení jeho stáří se používají římské číslice.

Chivas XV je propojením tradice a inovace už samotným výrobním procesem. Jde o blend minimálně patnáctiletých sladových a obilných whisky, jenž následně dozrává v sudech po koňaku pocházejícím výhradně z vysoce oceňované oblasti Grande Champagne. Na výsledné whisky je to samozřejmě znát – stručně ji lze charakterizovat jako ovocně-sametovou interpretaci klasického stylu Chivas. Vůni má příjemně nasládlou s tóny dušených červených jablek, domácí pomerančové marmelády, medu, skořice a šťavnatých rozinek. Její chuť je jemná a ovocná se sametovou texturou, lze v ní rozpoznat náznak pošírovaných hrušek a karamelek. Závěr vyznívá do vanilkova.

Nový blend Chivas XV byl koncipován tak, aby bořil zažité konvence a představy o tom, jak a kdy si dopřát sklenku skotské nebo drink na její bázi. Chce ukázat, že v případě whisky nemusí jít nutně jen o seriózní pití, ale že patří i na party a oslavy. I proto je k mání ve zlaté láhvi, jejíž etiketě dominuje římská číslice patnáct, která kromě stáří blendu odkazuje také na dozrávání v sudech po koňaku, jelikož má evokovat tradiční klasifikaci koňaků písmeny (XO, VS atp.). Předpokládá se, že Chivas XV ocení zejména ti, kdo hledají nové způsoby, jak si užít svou oblíbenou whisky, chtějí experimentovat s novými chutěmi a vyzkoušet si nové styly servírování. Perfect serve pracuje se zlatou barvou, jíž se potírají jak panáky, v nichž je možné servírovat čistou Chivas XV, tak sklenky koktejlů, které pro ni byly speciálně vytvořeny. V České republice se Chivas XV začne prodávat v dubnu. Maloobchodní cena za láhev o objemu 0,7 l by se měla pohybovat kolem 1399 Kč.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat