Botanicals Indlovu jsou ze sloního trusu

11.03.2019AtBars

Invence výrobců ginu podle všeho nemá hranice. Tedy alespoň Les a Paula Ansleyovi z Jihoafrické republiky se je rozhodli posunout zas o pořádný kus dál. Jejich gin Indlovu se vyrábí s využitím botanicals získaných ze sloního trusu.

Myšlenka na gin využívající botanicals, které projdou zažívacím traktem volně žijících slonů, se zrodila na safari v Keni, kam se Les Ansley a jeho žena Paula vypravili z Jihoafrické republiky, která se po patnácti letech strávených ve Velké Británii stala jejich domovem. Paula prý popíjela G&T a poslouchala průvodce, jenž jim popisoval stravovací zvyklosti slonů. Zaujalo ji, že mají poměrně neúčinné trávení, takže téměř polovina potravy projde jejich tělem prakticky beze změn. Začala se tudíž spolu s Lesem zabývat myšlenkou, jak by toho bylo možné využít při výrobě ginu. Šlo primárně o to, jak z trusu nasbíraného ve volné přírodě rostliny získat a jak je sterilizovat, aby došlo k odstranění všech bakterií, virů, spor a hub. Jakmile našli řešení, založili společnost Ibhu a svůj destilát pojmenovali Indlovu, což je v několika afrických jazycích výraz pro slona.

Les a Paula chtějí svůj gin uvádět na trh jako ročníkový a v malých várkách, přičemž počítají s tím, že se bude chuťově lišit stejně jako se liší potrava slonů v závislosti na roční době a lokalitě, v níž se pohybují. Všechny tyto informace je možné dohledat podle čísel, jimiž jsou láhve opatřeny. Obecně receptura ginu Indlovu počítá s tradičními botanicals, což jsou kromě jalovce především andělika, koriandr, citrusy a kořen kosatce, a trávením lehce pozměněných rostlin, jako jsou těhozev zejkovaný, aloe kapská, akácie Mearnsova, guarri (Euclea undulata) a vřesovec (Erica coccinea), které sloni pojídají nejraději. Základní neutrální destilát Ansleyovi odebírají od Oude Molen Distillery, přičemž vlastní výroba ginu Indlovu probíhá ve městě Stellenbosch pod dohledem uznávaného jihoafrického gin mastera Rogera Jorgensena.

Les a Paula svůj gin popisují jako jemný a zemitý, a i když se použití Indlovu do G&T nebo jiných koktejlů nebrání, raději ho doporučují popíjet čistý, případně v doprovodu kávy či čokolády. K dostání je zatím pouze v Jihoafrické republice, láhev o objemu 0,75 l přijde na 659 randů (cca 1050 Kč). Provázanost na africkou přírodu Ibhu dokládá mimo jiné i tím, že 15 % výtěžku z prodeje každé láhve ginu Indlovu věnuje nadaci Africa Foundation, jež se zabývá ochranou volně žijících zvířat.

foto: Ibhu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat