Fernet Stock připíjí na nové příběhy

12.04.2019AtBars

Stock Plzeň-Božkov se po letech rozhodl změnit design svého stěžejního produktu a oslovit jeho prostřednictvím muže i ženy napříč generacemi. Nová láhev Fernetu Stock zdůrazňuje jeho bylinný základ a řemeslný um, s nímž se na západě Čech už od roku 1927 vyrábí. Změnu designu doprovází reklamní kampaň s ústřední postavou Lionella Stocka, ale také znovuoživení legendárního Bavoráku.

Změna designu láhve, reklamní kampaň i představení produktových variací na jeden z nejznámějších českých koktejlů jsou odrazem nové komunikace značky. Ta Fernet Stock představuje jako tradiční, nadčasový a kvalitní řemeslný produkt, který dokáže oslovit muže i ženy napříč generacemi a třeba je i inspirovat, aby svůj život vzali pevně do rukou. O nový vzhled láhve Fernetu Stock se přičinilo designérské studio Fiala & Šebek. Ačkoliv je rozdíl patrný na první pohled, signifikantní rysy láhve jako lehce kónický tvar, masivní základna a širší ramena stejně jako zelená barva, jež díky tmavému likéru působí jako černá, zůstaly zachovány. Nově je ale láhev o něco nižší a širší a dostala hrany, díky nimž vypadá moderněji a efektněji. Výraznou proměnou prošly také etikety, jejichž materiál byl zvolen tak, aby evokoval ruční papír, a tudíž i řemeslnost produktu. Přední etiketa je nyní dvoudílná a o poznání decentnější než dříve. Na světlém podkladu lépe vynikají všechny stěžejní prvky, od názvu produktu a loga společnosti přes letopočet jejího vzniku až po podpis jejího zakladatele Lionella Stocka. Spodní etiketa od sebe výrazně odlišuje jednotlivé produktové variace. V případě Fernetu Stock Original zůstala světlá a její dominantou je měděná pečeť s bylinným vzorem, u Fernetu Stock Citrus je žlutá s motivem citronu a hnědou barvu a motiv medových pláství dostala novinka – Fernet Stock Honey. Tajná receptura Fernetu Stock obsahuje čtrnáct bylin – šest z nich spolu s dalšími informacemi o jeho složení a výrobě odtajňuje zadní etiketa. Výrazným prvkem nového designu je rovněž letopočet 1927, od nějž se historie Fernetu Stock počítá, vytlačený v základně láhve, a to na čelní i zadní straně.

Současně s uvedením nové láhve společnost Stock Plzeň-Božkov spustila reklamní kampaň, která má podtrhnout jak bylinný základ a řemeslnou výrobu likéru, tak jeho prémiový charakter. Reklamní spot zobrazuje mladého Lionella Stocka jako muže, jemuž na počátku 20. let minulého století nechyběla odvaha vzít život do vlastních rukou – z rodinného sejfu vytáhl starou recepturu a rozjel novou etapu svého úspěšného podnikání v cizí zemi, na západě Čech. Slogan nové kampaně na Fernet Stock, na níž se podílela agentura Scholz & Friends, proto zní Na vaše příběhy! a má být inspirací pro všechny ty, kdo mají odvahu psát ve svém životě vlastní zajímavé kapitoly. Změnu designu a novou reklamní kampaň doprovodí ještě znovuoživení legendárního Bavoráku, pro nějž se chystá vlastní sklo a bude mít dokonce i své logo. Drink, jenž sestává ze 4 cl Fernetu Stock Original a 15 cl toniku, servíruje se vrstvený a ozdobený plátkem citronu, se v podání barmanů dočká nejrůznějších chuťových variací laděných podle aktuální sezony. V létě k nim bude patřit například osvěžující Bavorák Spritz, který propojuje chuť Fernetu Stock Citrus s Vineou.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat