Barová akademie: Jak na nerozhodného hosta

20.04.2019Rob Poulter, DBA

Komunikační dovednosti jsou jednou ze základních podmínek, které by měl každý člen barového týmu splňovat. Pomáhají mu pracovat efektivně a poskytnout hostům skvělý servis, který se v jejich vzpomínkách promění v zážitek, na nějž budou rádi vzpomínat. Je potřeba si umět poradit i s tím, jak postupovat, když host neví, co si objednat. Zatímco dobré doporučení dokáže zážitek z návštěvy podniku umocnit, špatné doporučení může způsobit, že se k vám host už nikdy nevrátí. Přitom by stačilo jen se správně zeptat…

Vybrat si z menu může být pro hosty obtíženější úkol, než se na první pohled zdá. Některé podniky mají už poměrně širokou nabídku vín, piva nebo destilátů, a když se k tomu přidají ještě koktejly, musí se host rozhodovat mnohdy i mezi stovkami položek. Podle behaviorální ekonomie platí, že čím více možností výběru člověk má, tím méně motivovaný je si vybrat a výrazně tím roste i pravděpodobnost, že se svou volbou nakonec nebude spokojený. Říká se tomu přetížení výběrem. Už proto je velmi důležité osvojit si sérii dobře strukturovaných otázek, s jejichž pomocí eliminujete počet možností a pomůžete hostovi vybrat si ten správný drink. Mějte však na paměti, že příliš mnoho otázek jednak zpomalí servis, jednak riskujete, že se hosté začnou nudit. Každá otázka, kterou položíte, proto musí být relevantní a měla by vám pomoci výrazně snížit počet potenciálních variant. Abyste to dokázali, musíte znát dokonale nabídku vašeho podniku, a to jak koktejly, tak používané ingredience. Perfektní znalosti byste měli mít také o destilátech obecně i o jednotlivých značkách a rozdílech mezi nimi, a to nejen o těch, které máte na displeji. Pokud totiž host preferuje něco, co v nabídce nemáte, musíte mu být schopni nabídnout adekvátní alternativu.

Cestou eliminace a doporučení / Pokud hostu doporučujete koktejl, vaše první otázka by se měla týkat jeho charakteru a objemu, tedy zda má být dlouhý nebo krátký. Odpověď výrazně sníží počet možných variant a poskytne vám odrazový můstek pro další komunikaci. Pokud to jen trochu jde, neklaďte otevřené otázky, ale takové, které vyžadují konkrétní odpověď. Například místo Máte nějaký oblíbený destilát? se raději rovnou zeptejte: Který destilát je váš nejoblíbenější? Jakmile dostanete odpověď na tuto otázku, budete zas o velký kus blíže cíli. Třetím krokem je zaměřit se na chuť. Další otázka bude do značné míry formována vaší koktejlovou nabídkou. Nemá smysl ptát se, hosta, který si zvolil dlouhý drink na bázi ginu, zda má rád něco smetanového, pokud dlouhý ginový drink s takovou chuťovou charakteristikou nemáte nebo nedokážete namíchat. Vždy se proto ujistěte, zda otázky, které kladete, odrážejí vaši barovou realitu. Abyste mohli při výběru otázek postupovat co nejefektivněji, musíte znát perfektně vaši koktejlovou nabídku, jednotlivé drinky, jejich složení a chuťovou charakteristiku. Frekventované ve vaší komunikaci s hostem budou výrazy jako sladký, hořký, kyselý, intenzivní, bohatý, plný, komplexní, jemný, svěží, lehký, ovocný nebo třeba kouřový a celá řada dalších. Zkuste si ke každému z vašich drinků několik přívlastků přiřadit – hodně vám to pak komunikaci s hostem usnadní a snáze i rychleji se pak společně doberete správné volby. Kromě komunikačních dovedností, které lze rovněž trénovat, je zkrátka velmi důležité mít přehled a neustále rozšiřovat své znalosti. Ne se jen spokojit s tím, že dokážete namíchat koktejlovou klasiku nebo drinky z vašeho aktuálního koktejlového menu.

úvodní foto: iStock

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat