Roman Paulus přepracoval menu La Rotonde

18.05.2019AtBars

Pražský hotel Alcron je proslulý především stejnojmennou restaurací, v jeho zadním traktu se ovšem nachází ještě jedna, která je podstatně větší a také cenově dostupnější. La Rotonde v posledních týdnech prochází změnami, a to zejména co se nabídky pokrmů týče.

Restaurace La Rotonde už na počátku května prokoukla. Může za to odstranění těžkých závěsů, díky němuž se do interiéru dostane podstatně více světla. Lépe v něm tak vyniká socha primabaleríny Jelizavety Nikolské, jež je situována uprostřed, a vidět je rovněž na terasu, která je ideálním místem na oběd či romantickou večeři. Úplnou novinkou je pamětní deska u vchodu do restaurace, jež zde byla umístěna na počest Doreen Warrinerové, která se účastnila protifašistického odboje a svou základnu měla od října 1938 do dubna 1939 právě v hotelu Alcron.

Další změny už se týkají výhradně kuchyně. Executive chef Roman Paulus, který ji vede, kompletně přepracoval menu. Hosté si mohou vybírat mezi pěti- či šestichodovým degustačním menu (cenově se liší pouze o 100 Kč, za to obsáhlejší zaplatí patnáct set) a klasickým à la carte menu, v němž podstatnou roli sehrává hovězí a vepřové maso z farmy Mitrov. „Všechna zvířata jsou chována na farmě v Krušných horách s maximální péčí. Maso dále zpracovávají tradičními metodami, bez konzervantů, barviv a dalších syntetických látek, za využití moderních technologií, metod zrání a tepelné úpravy. Díky tomu mohu svým hostům podávat opravdový gastronomický masový zážitek,“ zdůvodňuje svoji volbu Roman Paulus. Na menu tak našly své místo třeba hovězí líčko na víně s karotkou a hráškovou kaší, vařená květová špička nebo hovězí krk. Ryby v něm reprezentuje například pečený candát s hráškem a parmazánovými noky či mořský vlk a tygří kreveta au pistou. Vegetariány by mohly zaujmout bramborovo-lanýžové noky s pažitkovou emulzí či chřestové risotto se šafránem. Na léto je nachystané rovněž grilovací menu, v němž se opět uplatní maso z farmy Mitrov, stejně jako ryby. Polední menu je možné si nově objednávat také po jednotlivých chodech, pokud je někomu dvou- či tříchodová varianta moc.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat