Nápoj s historií z likérky v barvě duhy

28.05.2019Jan Urban

Na jihu Španělska se rozprostírá město, které nevyniká rozlohou, ale spíš historií. Řeč je o Cartageně, jež svého času bývala důležitým střediskem římské říše. Zároveň je ale také místem, kde se už 209 let před naším letopočtem začal vyrábět nápoj zvaný liqvor mirabilis. Časem upadl v zapomnění, ale v polovině minulého století byl znovu objeven a od roku 1946 se vyrábí po jménem Licor 43. Jak výroba tohoto likéru probíhá, jsem se vyrazil přesvědčit na vlastní oči.

Ve čtvrtek brzy ráno jsme kousek za Cartagenou dorazili k obrovské budově s ještě větším nápisem 43. Měla barvu duhy, což má svůj důvod, který nám po chvíli osvětlil náš průvodce Sergio. Receptura likéru, který se zde vyrábí, obsahuje 43 ingrediencí a každá z nich je na fasádě budovy reprezentovaná jednou barvou. Většina z více než čtyř desítek surovin pochází ze Španělska, jen několik málo z nich se dováží z jiných kontinentů. Které to jsou, nám ale Sergio neprozradil. Stejně jako v případě celé řady dalších likérů je i složení Licor 43 přísně střeženým tajemstvím, které zná pouze omezený počet osob. V tomto konkrétním případě jen tři členové rodiny Zamorrových, jíž jedna z nejznámějších španělských značek alkoholu patří. Náš průvodce nám odtajnil pouze pět botanicals – součástí receptury o třiačtyřiceti položkách jsou vanilka, pomeranč, nepražená káva, koriandr a čaj. Víc jsme z něj nedostali. Zároveň jsme se ale dozvěděli, že na výsledku má výrazný podíl také originální výrobní postup, k jehož podstatným krokům patří skutečnost, že se likér nechá několik měsíců odležet a poté se vystaví bodu mrazu a filtruje. Většina likérky je plně automatizovaná, stále v ní ale pracuje kolem dvou desítek zaměstnanců, kteří dohlížejí na její plynulý chod. Za hodinu se zde vyprodukuje 12 000 láhví.

Od originálu po chuťové variace / Místo odpovědi na otázku, jak to, že měl Licor tak velký úspěch už pár let po uvedení na trh, nám Sergio pustil několik krátkých filmů. Z nich jsme pochopili, že rodina Zamorrových jako jedna z prvních v oboru neváhala investovat hodně peněz do reklamy. Její likér se objevoval doslova všude, ať už v televizi nebo jako sponzor na závodech motocyklů či plachetnic. Od té doby se toho až tolik nezměnilo, během naší výpravy po městě jsme se měli možnost přesvědčit, že místní mají značku Licor 43 opravdu rádi. Potkávali jsme se s ní prakticky na každém kroku. Pokud jde o restaurace, kavárny a bary, nejčastější kombinací byla ta s kávou. Za hodně trendy drink bych neváhal označit Café Asiático, což je vlastně twist na vietnamskou kávu s kondenzovaným mlékem, do nějž se ještě navíc přidává Licor 43 Original. Oblibě se těší také osvěžující koktej propojující Cuarenta y Tres, jak zní španělský název likéru, se sodou, citronem a plátky pomerančů. Kromě základní verze, jejíž tradice se počítá na staletí, byly poměrně nedávno představeny dvě zajímavé chuťové variace. Receptura na Licor 43 Orochata byla inspirována oblíbeným španělským nealkoholickým nápojem zvaným horchata s dominantní chutí tzv. tygřích ořechů, což jsou hlízy šáchoru jedlého. Druhá novinka, Licor 43 Baristo, vznikla infuzí originální verze likéru kávou z Kanárských ostrovů, což je jedno z mála míst v Evropě, kde se kávovníkům díky příhodné nadmořské výšce a vulkanické půdě daří. Likérka si odtud dováží zelenou kávu a v Cartageně si ji nechává pražit na požadovaný stupeň. Jako nový ambasador Licoru 43 v České republice jsem si cestu do Cartageny a likérky v barvě duhy maximálně užil. A nebyl jsem poslední – stejnou možnost dostane vítěz soutěže, kterou pro barmany plánujeme.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat