Barová akademie: Mýty spjaté s long drinky

07.06.2019DBA

Zvládnout perfektně přípravu i servis koktejlu vyžaduje jistou dávku znalostí, dovedností a zkušeností. Je zároveň třeba vyvarovat se začátečnických chyb a nevěřit nepravdivým mýtům. K long drinkům, jejichž hlavní sezona právě nastává, se vážou přinejmenším tři.

Spokojenost hostů je přímo úměrná kvalitě drinku, a tak je potřeba přípravě a servisu každého z nich věnovat maximální pozornost. Mějte na paměti, že konzistentní kvalita a chuť koktejlů jsou pro pověst vašeho podniku velmi důležité a vy sami jste jen tak dobří jako drink, který jste hostům právě namíchali. Myslete na to i přes léto při míchání jednoduchých long drinků. Je s nimi spojeno několik zažitých omylů, které mohou všechno pokazit. A hned dva z nich se vážou k ledu.

Čím méně ledu, tím lépe / Možná vás to překvapí, ale hodně lidí věří tomu, že čím méně ledu v drinku je, tím lépe. Jsou přesvědčeni o tom, že přidáním většího množství ledu bude drink příliš naředěný až vodnatý. Stačí si ale oprášit základní znalosti fyziky a rychle pochopíte, že je to nesmysl – čím více ledu použijete, tím bude nápoj chladnější, a led bude tudíž pomaleji tát. Nejen, že se tak drink rychleji nenaředí, ale déle si udrží svoji teplotu a hosté si ho budou moci vychutnat tak, jak byl zamýšlen. V průběhu popíjení je minimalizované riziko, že dojde k nežádoucí změně jeho chuti nebo textury. Záleží samozřejmě také na tom, jaký led použijete, a to nejen, co se kvality týče. Rozhodující je i jeho typ a velikost. Větší kostky tají pomaleji než malé nebo drcený led – u těch je to právě potřeba dohnat množstvím. Nemluvě o tom, že sklenka naplněná ledem vypadá efektně a přispívá k celkovému vizuálnímu vyznění koktejlu.

Nejdřív led, potom destilát / A kdy vlastně led do sklenky dát? Poměrně rozšířeným omylem je, že se má do sklenky jako první odměřit destilát a teprve pak přidat led, který jej tak rychleji vychladí. I když existují výjimky, zvolit opačné pořadí s sebou přináší hned několik výhod. Dáte-li do sklenky nejprve led, tak ji náležitě vychladíte, a zároveň tím vyrovnáte kolísající teploty všech tekutých ingrediencí. Čím chladnější chcete sklenku mít, tím dřív do ní led vložte (odtátou vodu pak ale samozřejmě nezapomeňte slít). Ve hře je opět estetické hledisko – i z pohledu hosta nebo kohokoliv jiného, kdo se právě dívá, mnohem lépe vypadá, když barman nalévá destilát i další ingredience přes led a ten jím kaskádovitě protéká, než když led šplouchne do tekutiny na dně sklenky. V neposlední řadě je tento postup čistší, nápoj vám zbytečně nepřeteče a nebudete muset tolik uklízet. Zároveň omezíte plýtvání, poměry ingrediencí zůstanou zachovány a spolu s tím i konzistentní kvalita koktejlů.

Free pouring je dobrá věc / Je těžké mu odolat, hlavně pokud jste někdy viděli Toma Cruise ve filmu Koktejl. Přiznejme si ale, že free pouring, tedy nalévání ingrediencí od oka, bez odměřování, s sebou nes víc nevýhod než výhod. Pokud zrovna nemícháte jen tak neformálně nějaký drink pro kamaráda barmana, na free pouring raději zapomeňte. Na pohled možná vypadá efektně, jsou s ním však spojeny nepřesnost při dávkování, plýtvání ingrediencemi, nekonzistentní chuť výsledného koktejlu a v důsledku toho všeho také nespokojenost hostů. I když má free pouring své zastánce, kteří vám budou přísahat, že jsou na základě zkušenosti schopni správné množství dané ingredience odhadnout (třeba i pomocí odpočítávání), s přesným odměřováním podle jiggeru nebo jinými metodami měření to zkratka nelze srovnávat. Jasně, je to sice pěkná podívaná, ale asi byste taky nechtěli, kdyby vám třeba kadeřník řekl, že při stříhání nebude používat hřeben nebo kartáč, protože chce, aby jeho práce na pohled vypadala efektněji a vnesl do ní nějaký ten „divadelní“ prvek. Kromě nepřesného odměření ingrediencí hrozí navíc ještě nebezpečí, že ztratíte přehled nad tím, kolik toho hosté ve skutečnosti vypili. K povinnostem každého barmana totiž patří i zodpovědný přístup k podávání alkoholu a free pouring ho přinejmenším znesnadňuje.

úvodní foto: iStock

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat