60 vteřin s Jirkou Richterem

11.06.2019Ondra Hnilička

Koktejly a káva se životem barmana a baristy Jirky Richtera prolínají už bezmála osmnáct let. Celkem logicky nás proto zajímalo, kterému z těchto dvou nápojů dává přednost. A není to zdaleka jediná věc, kterou nám na sebe během pouhých šedesáti vteřin prozradil.

Jirka Richter pochází z Prahy, narodil se na Vinohradech a vyrůstal na okraji metropole. Vystudoval tu i střední školu, obor číšník. Přemýšlel ale i o tom, že by se stal kadeřníkem nebo učitelem. Barmanství se věnuje od svých šestnácti, tedy bezmála osmnáct let, a zhruba stejně dlouho se jeho životem prolíná káva – je totiž nejen barmanem, ale také baristou. Dva roky dokonce působil jako koordinátor české pobočky SCAE. Jedním z jeho prvních zaměstnání byla pozice číšníka v restauraci U Kohouta v Jesenici, od té doby už ale pracoval především jako barman, barista a manažer. V posledních letech bylo jeho jméno spojeno například s pražským music barem Nebe a barem Blondies, donedávna působil jako bar manažer klubu Epic. Aktuálně je na volné noze a rozhodl se rozvíjet svou firmu Panda Bar Catering, kterou pojmenoval podle pandy, jíž má vytetovanou na rameni. Během šedesáti vteřin nám na sebe prozradil ale ještě mnohem víc – třeba kde jinde na světě by chtěl žít.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat