Hennessy Paradis Imperial v nové láhvi

15.06.2019AtBars

Prahu minulý týden navštívil Maurice Richard Hennessy, zástupce osmé generace jedné z nejznámějších koňakových rodin, aby zde představil Hennessy Paradis Imperial v nové křišťálové láhvi z dílny izraelského designéra Arika Levyho.

Hennessy Paradis Imperial před osmi lety vytvořil předchůdce současného mastera blendera Yann Fillioux. Použil na něj pouze deset z 10 000 eaux-de-vie, jež jsou ve sklepeních koňakového domu Hennessy uloženy. Stáří těch vybraných se pohybuje v rozmezí od třiceti do sto třiceti let. Výsledkem je koňak s barvou jantaru a vůní jasmínu, květů pomerančovníku a koření, ale také s lehkými kouřovými tóny. Chuť vůni v mnoha ohledech následuje a ústí v jemný, ale vytrvalý finish. Novou láhev pro Paradis Imperial vytvořil v Paříži žijící izraelský designér Arik Levy, s nímž značka Hennessy dlouhodobě spolupracuje. V minulosti pro ni navrhl například láhev pro limitovanou edici koňaku kategorie XO, ale také křišťálovou karafu pro Hennessy 8, jímž se před třemi lety Yann Fillioux loučil s pozicí mastera blendera. Pomyslné žezlo tehdy předal svému synovci Renaudovi Fillioux de Gironde, jenž se tak stal představitelem osmé generace rodiny Fillioux, která profesi mastera blendera v Hennessy po staletí vykonává.

Pro Hennessy Paradis Imperial Arik Levy vytvořil karafu z pravého křišťálu, jež na první pohled zaujme vybroušenými křivkami, o něž se lámou paprsky světla dopadající na její jantarově zbarvený obsah. Je ručně leštěná a její hrdlo zdobí pás z palladia, což je drahý kov šedivo-bílé barvy. Velmi efektně působí rovněž křišťálová zátka opatřená znakem koňakového domu Hennessy, tedy rukou držící sekeru. Karafa je uložena do kazety, jejíž tvar byl inspirován knihou, do které se zaznamenávají degustační poznámky. Vyrobena je z dubového dřeva, jež má být odkazem na sudy, v nichž zrají eaux-de-vie. Uzávěr je zase zdobený mědí, která se již po staletí používá jako materiál k výrobě destilačních kolon. Uvnitř je kazeta vyložena zrcadly, která mají prostřednictvím odrazů láhve symbolizovat nekonečnou hloubku zážitku spojeného s popíjením Hennessy Paradis Imperial.

foto: Adam – Costey Studio

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat