V Alcronu můžete být King nebo třeba Rockstar

16.06.2019Bára Urbanová

Be Bop Bar pražského hotelu Alcron po necelých dvou letech přichází s novým koktejlovým menu. Nadále se drží konceptu „Be…“, který vychází z jeho názvu a zároveň hosty vybízí, aby se prostřednictvím drinku stali alespoň na chvíli někým jiným – tentokrát třeba králem či rockovou hvězdou. Nezměnil se ani hravý servis, který často i z dálky poutá pozornost a hosté jeho fotografiemi velmi rádi plní sociální sítě.

Ačkoliv se barový tým v novém koktejlovém menu drží osvědčeného konceptu a postupů, určitý posun v něm přece jen zaznamenat lze. „Sledujeme trendy a v mnoha ohledech je následujeme, zároveň jsme ale nechtěli udělat tlustou čáru za tím, jak jsme to dělali doposud. Pokud jde o servis koktejlů, pokračujeme v tom, na co jsou hosté u nás zvyklí. Více jsem do něj ale tentokrát zainvestovali, aby drinky působily elegantněji a hodnotněji. Zbavili jsme se také plastových brček a rozetky používáme už jen omyvatelné,“ vysvětluje bar manažer Milan Drahoš a pokračuje: „Důslednější jsme také v používání zajímavých ingrediencí, celou řadu z nich si sami připravujeme. Dá se říci, že v každém našem koktejlu je alespoň jedna. Hodně pracujeme například se sous-vide, které proces přípravy urychluje a zintenzivňuje. Vzniká tak například náš ostružinový likér s estragonem nebo třeba bitters z hořce. Z dalších zajímavých ingrediencí bych rád zmínil cordial z citronové trávy nebo shrub z kiwi.“ Nová koktejlová sestava vznikala zhruba tři měsíce a je dílem celého osmičlenného týmu. „Na úplném začátku dostal každý za úkol vymyslet dva drinky včetně jejich servisu, takže jsme měli šestnáct nápadů, které jsme pak společně ladili. Někdy jsme jen lehce pozměnili recepturu, stalo se ale také, že jsme u koktejlů prohodili servisy, protože se nám zdálo, že to tak bude fungovat lépe,“ prozrazuje Milan Drahoš a dodává: „Dávali jsme si záležet na tom, aby byly v koktejlech zastoupené různé báze a aby svou chutí pokryly co nejširší spektrum. Zároveň jsme také dbali na to, abychom v menu měli alespoň jeden aperitivní drink a jeden vhodný po večeři jako alternativa k dezertu.“

Od gina v láhvi po klíč v kryptexu / Koktejlové menu Be Bop Baru zahrnuje patnáct drinků, nových je deset z nich. Zůstaly v něm nejžádanější koktejly z předchozí nabídky jako rumový Old Fashioned Be Alchemist, ve velké rtěnce servírovaný Be Glamorous, letně laděný Be Unconventional či ginový Sour Be Prepared, ale také nealkoholický Be Berry. Ačkoliv z nového menu hosté mohou vybírat zatím jen dva týdny, na potenciální bestseller už nyní aspiruje drink Be Genie. Servíruje se v „Aladinově“ lampě, z níž se díky kapsli se suchým ledem line kouř, a hosté si ho do sklenky typu coupette sami nalévají. Jde o kombinaci ginu s ostružinovým pyré, ostružinovým likérem infuzovaným estragonem a malinovým balsamicem. Chuť má sladko kyselou s estragonovým závěrem. Pohádkově laděný je i koktejl Be a Sorcerer, který sestává z pětileté kosher slivovice, cordialu z citronové trávy, liči likéru, medové vody, citronové šťávy a Sūpāsawy. Dva zdroje kyselosti mají svůj důvod. „Se Sūpāsawou zkoušíme pracovat, zdá se nám ale, že jí chybí ‚tělo‘, a tak jsme ji v tomto případě doplnili o citronovou šťávu,“ vysvětluje Milan Drahoš. Kouzelník je navíc ještě zbarvený do metalické modré a zdobí se koktejlovou třešní napíchnutou na malé magické hůlce. Hosté ho dostanou ve skleněné baňce uzavřené korkem spolu s broušenou sklenkou. Pro ty, kdo rádi řeší hádanky a rébusy, je ideálním drinkem Be Riddled. V menu reprezentuje dezertní koktejl vhodný k popíjení po večeři, čemuž samozřejmě odpovídá i receptura, která je složena z amaretta, butterscotch likéru, kokosového pyré a domácích čokoládových bitters. Servíruje se v kulaté sklence, na níž je usazeno hnízdo z ledové tříště naplněné kokosovými chipsy s karamelem a nádavkem se ještě zdobí lístky z čokolády. Hosté koktejl dostanou zamčený v kleci spolu s kryptexem, na němž musí nastavit správné heslo, aby se otevřel a vydal jim klíč. 

Dobrodruh, král a nádavkem dvě nealka / Do hořko-sladkého chuťového spektra spadá koktejl Be Fragrance, v němž se zajímavě snoubí sloe gin se sherry Pedro Ximénez, Campari a domácími bitters z hořce. „Sloe gin jde s hořcovými bitters velmi dobře dohromady. Podpoří jeho hořké tóny, trnky ale zároveň způsobují, že máte chuť napít se znovu,“ vysvětluje Milan Drahoš. Drink se servíruje na velké kostce ledu v jednoduché whiskovce, která je položena na podstavec lampičky, jež její obsah efektně prosvítí. K objevování hosty vyzývá koktejl Be an Adventurer, který je postaven hned na dvou mexických destilátech a kromě tequily a mezcalu obsahuje agáve sirup, kiwi shrub a bílek. Barmani ho připravují do broušené whisky glass a na závěr ho zasypou limetovým prachem. Servis Dobrodruha tvoří truhla s mincemi, ale také ruka kostlivce. Dálkami voní rovněž drink Be Loco, při jehož tvorbě se barový tým inspiroval latinskoamerickým světem. Propojil v něm chutě rumu, mezcalu, melasy z granátových jablek, kávových bitters a šťávy z aloe vera. Hosté drink dostanu v terakotovém šálku postaveném na sombreru. Pokud chtějí, mohou si sombrero nasadit a třeba si i obléct pončo. Proměnit se ovšem mohou taky v rockovou hvězdu nebo krále. Koktejl Be a Rockstar, jenž sestává z bourbonu, jablečno-skořicového shrubu, třešňového džemu a javorového sirupu a zdobí se jablečnou křížalou a skořicí, dostanou v keramickém hrnku v podobě imitace kytarového zesilovače značky Fender. Patří k němu ještě tetování, které jim druhý den návštěvu Be Bop Baru připomene. Be King je kombinací tmavého rumu s Cointreau, yuzu pyré, ciderem a bílkem ozdobenou snítkou máty. Podává se v nazelenalé skleněné číši spolu se zlatou korunou a řetězem s dolarovým přívěškem. Nová koktejlová sestava ale myslí i na ty, kdo nechtějí nebo nemohou pít alkohol. Alternativou jim může být drink Be a Mammal, což je asijskými chutěmi inspirovaná osvěžující kombinace chai latte, plnotučného a kondenzovaného mléka, která se plní do kojenecké lahvičky. Druhou novou nealko možnost představuje koktejl Be Fit, jenž se připravuje z banánu, kokosové vody, čokoládového proteinu v prášku a sezamového oleje. Servíruje se v keramickém hrnku v podobě slušně naposilované busty, samozřejmě bez hlavy – tu už si každý musí domyslet sám.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat