Nové pokoje Anybody? Džungle, masky a rituály

25.06.2019AtBars

Brněnský hotel Anybody je od poloviny června kompletní. Po necelém půl roce od chvíle, kdy si hosté mohli začít užívat nabídky prvních pěti pokojů, je v provozu dalších pět. I ty jsou inspirovány filmy z 60. let minulého století.

Hotel Anybody je situován ve třetím patře barokního Paláce opata žďárského kláštera v horní části Zelného trhu. Určený je párům, které láká představa, že se alespoň na chvíli mohou stát někým jiným. Každý pokoj je totiž ztvárněn a vybaven ve stylu vybraného film ze 60. let minulého století. Hosté se převtělují do jejich postav, slouží jim k tomu funkční rekvizity, audio scénáře namluvené herci z Národního divadla Brno, kostýmy a další gamifikační prvky. „Proto říkáme, že Anybody je z 20 % hotel a z 80 % intenzivní zážitek, jenž propojuje pohostinnost, umění a lidskou zálibu v hraní her,“ říká autor hotelu Anybody a jeho spolumajitel Adam Vodička. Na tvorbě konceptu hotelu pracoval patnáctičlenný tým čítající například scénáristu, scénografa, psychology, vývojáře i gaming expertku. Zajímavý je Anybody rovněž tím, že je plně samoobslužný. Systém odbavení hostů je plně elektronický, a to díky automatické recepci, kde se host ubytuje zadáním údajů do vstupního on-line kiosku. Herní scénář stejně jako hudbu či intenzitu a barevnost osvětlení pokoje ovládá tabletem. Pokud potřebuje poradit, zvedne telefonní sluchátko, na jehož druhém konci se mu ozve teleconcierge. Snídaně jsou k dispozici v jednom ze čtyř vybraných podniků na Zelném trhu nebo ve 4Pokojích.

Noc na scéně i tango na posteli / Prvních pět pokojů své hosty přivítalo už v poslední den loňského roku. K nejoblíbenějším se postupně zařadily ty, jejichž filmové předlohy jsou lidem dostatečně známé, tedy Casino Fatale (Goldfinger) a Noc na scéně (Snídaně u Tiffanyho), zájem byl ale samozřejmě také o Tango naslepo (Poslední tango v Paříži), Rozvernou revoluci (Bláznivý Petříček) a Dokážeš zachytit pocit? (Zvětšenina). Při budování dalších pěti pokojů, které byly hostům zpřístupněny 15. června, už mohl tým Anybody vycházet ze zkušeností, které doposud nasbíral. „Už toho hodně víme o flow celého zážitku – jakým způsobem si lidi pobytem procházejí. Že se do toho nebojí jít naplno, spousta z nich tráví ve vzájemné interakci i několik hodin a dopřávají si všech možností, které jim pokoj nabízí. My proto vymýšlíme další možnosti, které je podpoří v tom, aby si společný čas maximálně užili,“ říká Adam Vodička a doplňuje: „Spousta věcí v původním záměru nefigurovala, ale přišla až se samotným budováním a touhou po komplexitě výsledku. V jednom z pokojů tak třeba lze kromě audioscénáře, hudby a osvětlení tabletem jednoduše spustit také bublinkovač, který jsme tam dodělávali těsně před otevřením.“

Z Říma až na transgalaktický rande / Z nových pokojů na favorita podle prvotních reakcí aspirují Čtyři tváře Říma (Sladký život), kromě nichž se o přízeň hostů uchází ještě Skrytý půvab hříchu (Kráska dne), Hra se sny (Muž z Acapulca), Nasaď mi pouta (Faster, Pussycat! Kill! Kill!) a Transgalaktický rande (Barbarella). „Ve Čtyřech tvářích Říma se jeden z hostů stává světovou celebritou a druhý mu v několika rolích přichází vyložit své city. Hra se sny vás zavede do džungle, kde na houpací síti pod hvězdami budete společně snít a mít dostatek času na to si vymyslet, co spolu ještě chcete v životě prožít. A pokoj Skrytý půvab hříchu je jakýmsi klubem pro zasvěcené plným rituálů, masek a divoké zábavy. Tady odhodíte všechna svá vnitřní omezení a děláte si, co chcete – nakolik vám to společné svědomí dovolí,“ přibližuje nástrahy nových pokojů Adam Vodička. Společně s nimi byla v Anybody spuštěna také anglická verze scénářů, otevřelo se tak už i návštěvníkům z ciziny. „Koncept hotelu je stále hodně živý, neustále jej upgradujeme a posouváme. U starších pokojů třeba budeme přidávat další hudební playlisty. Nebo plánujeme spuštění tajných webových stránek, kam se dostanete jen v případě, že jste strávili noc v jednom z pokojů hotelu Anybody,“ uzavírá Adam Vodička.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat