Becherovka slavnostně otevřela Návštěvnické centrum

04.07.2019AtBars

Muzeum Becherovky v Karlových Varech prošlo na sklonku loňského roku výraznou rekonstrukcí a modernizací, jež se odrazily i ve změně názvu na Návštěvnické centrum Becherovka. Na jeho slavnostní otevření došlo po několika měsících provozu 2. července v rámci filmového festivalu.

Muzeum Becherovky našlo už před lety své místo na Steinberkách , v budově někdejší továrny, kterou nechal v roce 1867 postavit Jan Becher a bylinný likér se v ní déle než sto let vyráběl. Společnost Jan Becher Pernod Ricard se rozhodla expozici rozšířit a zmodernizovat, přičemž změny považuje za tak velké, že došlo i ke změně názvu muzea na Návštěvnické centrum Becherovka. „Po loňském redesignu etikety byla rekonstrukce muzea dalším logickým krokem, jak se více přiblížit i mladším generacím. Chceme, aby se návštěvníci u nás bavili, a tak jsme se odklonili od klasických statických muzejních expozic a přišli s novým interaktivně zábavným formátem prohlídky. Věřím, že se to setká s úspěchem,“ říká k tomu brand manager Becherovky Jakub Loos. Své první návštěvníky po rekonstrukci centrum přivítalo už na sklonku loňského roku, na slavnostní otevření došlo ale až 2. července v rámci filmového festivalu, a to za účasti zástupců společnosti Jan Becher Pernod Ricard, mateřské firmy Pernod Ricard, města Karlovy Vary i Karlovarského kraje. Přestřižení pásky se ujal mimo jiné i vedoucí výroby Becherovky Bohuslav Pich, jenž je jedním ze dvou lidí, kteří znají její recepturu.

Nová expozice se skládá ze tří částí. První je zasvěcena historii. Na úvod se promítá film shrnující příběh Becherovky od roku 1807 do současnosti, který je následně rozveden i na panelech, ve vitrínách či v zásuvkách, v nichž se rovněž ukrývají nejrůznější historické artefakty. Vystaveny jsou zde láhve z různých období, ale také kniha receptů rodiny Becherových, účetní knihy, ocenění ze soutěží, reklamní plakáty a další propagační předměty. Druhá část expozice interaktivní formou přibližuje výrobu Becherovky, dává možnost ovonět její ingredience nebo třeba směs bylin před macerací i po, ochutnat karlovarskou vodu, ale také přenést se prostřednictvím VR brýlí přímo na stáčecí linku. „Snažíme se zapojit všechny smyslové vjemy návštěvníků a co nejvíce je vtáhnout do výrobních procesů i kouzelného světa Becherovky. Chceme, aby si z prohlídky odnesli opravdu autentický zážitek,“ vysvětluje manažerka centra Lada Naidrová. Rekonstrukcí prošel i bar & lounge, v němž přibyla stěna ze sudů, ve kterých zrály první litry Becherovky, nebo sedací souprava, jež patřila rodině Becherů. Prohlídka je zde zakončena degustací Becherovky, Becherovky Lemond, KV14 a Cordialu, popřípadě také Betonu a drinku vytvořeného speciálně pro Návštěvnické centrum. V den slavnostního otevření se účastníkům akce naskytla příležitost ochutnat mezi prvními ještě novinku – Becherovku Unfiltered.

Návštěvnické centrum Becherovka má otevřeno od úterý do neděle od devíti do dvanácti a poté po půlhodinové pauze až do pěti. Kromě češtiny je možné prohlídku absolvovat také v angličtině, němčině a ruštině, a to samostatně i s průvodcem. Vstupné se pohybuje od 180 Kč, jež zahrnuje degustaci čtyř produktů, po 345 Kč, v němž jsou zahrnuty ještě dva drinky. Zájemcům o nákup likéru nebo třeba suvenýrů je k dispozici firemní prodejna, jež rovněž doznala změn.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

@mohlo by vás zajímat