TrunkBros se věnují ginu, ekologii i vizím a snům

05.07.2019AtBars

Osmého června, na World Gin Day, oficiálně odstartovala pražská edice Gin Journey, jíž se ujali bratři Pavel a Zdeněk Kaštánkovi. Cesta po barech zasvěcená ginům ale zdaleka není jediným projektem TrunkBros. Pustili se také do distribuce ekologických brček, systému na filtraci a chlazení vody a pomoci do světa chtějí i sklenkám Signature Cut, za jejichž designem stojí barman Ondřej Pospíchal.

Zdeněk Kaštánek je v barovém světě velmi známá osobnost. Z Londýna, kde po čase stráveném v Sydney pokračoval ve své zahraniční kariéře, se už před sedmi lety přestěhoval do Singapuru, kde je jeho jméno spojeno především s barem 28 Hong Kong Street a Proof & Company. Zdeňkův bratr Pavel posledních deset let pracuje ve farmacii v marketingu jako produktový manažer léků na předpis z různých oblastí léčby. „Marketing je krásný v tom, že se podobné principy prolínají různými obory, takže využívám všech svých zkušeností i pro TrunkBros,“ říká a na adresu firmy, kterou se Zdeňkem založili, dodává: „Chceme dělat, co nás baví, kdy nás to baví a s těmi, které to taky baví. Naší ambicí zkrátka je snažit se dělat byznys bez bláznivě vysokých hospodářských výsledků, s lidmi, kteří mají podobný náhled na věc a na svět. Vyznáváme tři základní pravidla, která se snažíme aplikovat, jak se dá a kde se dá. Vždy musí být splněno alespoň jedno, ideálně ale všechna tři, která zní: Pokud to lze, používej domácí nebo lokální produkty. Buď v maximální možné míře šetrný k životnímu prostředí. Pomáhej a podporuj inovace a sny.“

Z baru do baru, od ginu k ginu / Prvním projektem, na kterém Zdeněk s Pavlem už nějakou dobu pracovali a oficiálně ho spustili 8. června na World Gin Day, je Gin Journey Prague. S nápadem provázet zájemce o gin po barech a přiblížit jim jeho historii, výrobu, koktejly i konkrétní produkty přímo v barovém prostředí přišel v roce 2014 Leon Dalloway. Po Londýně, kde ho realizoval a na TripAdvisoru si za to vysloužil titul nejlepší atrakce v kategorii noční život, přišla na řadu čtyři další britská města a vloni také Singapur. Praha je tak šestým místem, kde se Gin Journey pořádá. Její princip je jednoduchý: skupinka maximálně dvanácti zájemců během večera spolu s průvodcem navštíví pět pražských barů, v nichž ochutná pět různých ginů a pět drinků na jejich bázi a zároveň se dozví nejen něco o konkrétních produktech, ale také o historii a výrobě ginu obecně. Bary i giny se budou průběžně obměňovat, aktuálně je jich do projektu zapojeno kolem deseti. Zastávkami premiérové Gin Journey Prague například byly bistro Špejle, The Banker’s Bar, Čili Bar, Tretter’s Bar a Cash Only, v nichž účastníci výpravy postupně ochutnali giny G’Vine, Plymouth, Brockmans, Tanqueray No. Ten a Žufánkův OMG. Průvodcem jim byl zkušený barman Eduard Ondráček. „Eduard je náš dlouholetý kamarád, úžasný vypravěč a znalec destilátů a koktejlů, ale také Prahy a její historie. Lepší kombinaci bychom jen těžko hledali,“ vysvětluje tuto volbu Zdeněk Kaštánek a dodává: „Je náš první průvodce, ale ne jediný. Už teď máme na dream listu dalšího top barmana, který do Gin Journey naskočí.“

Rozložitelná brčka a voda z vlastních zdrojů / Pravidlo šetrnosti k životnímu prostředí naplňují hned dva produkty, které si TrunkBros vzali pod svá křídla. Tím prvním jsou 100% rozložitelná brčka Bio-Pot Straw, jež se vyrábějí z bramborového škrobu v kombinaci s přírodními minerálními látkami, především vápníkem a hořčíkem. „Udělali jsme si průzkum a zjistili, že jako alternativa k plastovým existují brčka papírová, slámová, těstovinová, skleněná nebo kovová, přičemž všechna mají nějaké výhody i nevýhody. Po konzultacích s barmany jsme se rozhodli pro Bio-Pot Straw, která se vyrábějí v Německu, není je tudíž ani potřeba dovážet z velké dálky. Jsou stoprocentně rozložitelná, při kompostování do 18 měsíců. Dobře se s nimi pracuje, lze je například jednoduše přeříznout, aniž by se jim roztřepily konce. Od plastových jdou bezpečně rozeznat tak, že když je zapálíte, voní jako ohníček, v němž pálíte bramborovou nať. Do 45 °C jsou perfektně stabilní, případně jsme schopni zájemcům nabídnout i brčka do horkých nápojů, která vydrží až 95 °C,“ říká Pavel Kaštánek a dodává: „Bio-Pot Straw jsou k dispozici v různých velikostech i průměrech a ve dvou barevných provedeních, v černém a bílém. Na přání na ně lze natisknout logo.“ K podnikům, které ekologická brčka od TrunkBros už zaujala, patří pražský hotel Four Seasons, brněnské bary Super Panda Circus, Bar, který neexistuje, Whiskey bar, který neexistuje, 4Pokoje a Slast či kroměřížský bar Academy. Ekologické a zároveň lokální pravidlo naplňuje také italská Moda Water. „Jde o systém filtrace a chlazení, který napojíte na vlastní zdroj vody a na bar umístíte pípu, z níž vám pak teče kvalitní neperlivá i perlivá voda. Intenzitu perlení si lze nastavit pomocí saturátoru, třeba i s ohledem na použití v koktejlech,“ vysvětluje Zdeněk Kaštánek a pokračuje: „Celý systém zájemcům pronajímáme na dva nebo tři roky, součástí služeb je i výměna filtru jednou za rok a případný servis. Nádavkem jsme schopni dodat také uzavíratelné karafy, které lze samozřejmě používat opakovaně a voda v nich vydrží dlouho čerstvá. V případě zájmu na ně umíme natisknout i logo.“ K výhodám Moda Water patří také ekonomické hledisko. „Záleží samozřejmě na tom, kolik vody se v daném podniku měsíčně spotřebuje, obecně ale platí, že si na sebe náš systém dokáže vydělat už po dvou týdnech, ty další dva jsou ziskové,“ říká Pavel Kaštánek.

Sklenky podle Ondřeje Pospíchala / A jak TrunkBros podporují inovace a sny? Třeba i tím, že se spojili se svým kamarádem a skvělým barmanem Ondřejem Pospíchalem, s nímž Zdeněk pracoval už kdysi v Londýně a byl i jeho kolegou v hongkongské pobočce Proof & Company. Ondra má po léta vztah k designu a už před nějakou dobou navrhl pro londýnský MASH sklenku Sipper. Rovněž v Asii spolupracoval na několika podobných projektech a jeho aktivity vyústily ve vytvoření vlastní značky koktejlového skla, kterou nazval Signature Cut. Pojal ji tak, aby v sobě spojovala požadavky na prémiové sklo té nejvyšší kvality a zároveň splňovala požadavky barového provozu. Zároveň chtěl podpořit sklářské řemeslo v zemi svého původu, a tak se jeho sklenky vyrábějí z českého křišťálu v jedné z našich nejstarších skláren. Všechny jsou ručně foukané a broušené, obsahují až dvaasedmdesát individuálních brusů a pokud se byť jen jediný nepovede, sklenka se vyřadí. Jako první vznikla Signature Cut 165, jež je svou velikostí optimální pro servis Manhattanu nebo Martini. „Chtěl jsem, aby si host užil koktejl správně studený od začátku až do konce. Aby vypil přiměřenou dávku Martini a popřípadě si objednal další drink,“ vysvětluje Ondřej Pospíchal. Další na řadu přišla sklenka Signature Cut 200 vhodná třeba na Daiquiri a White Lady a po ní Signature Cut 350. „Určena je primárně pro G&T ve zlatém poměru 1 : 2. Zatím poslední je pak Signature Cut 285, která má ten správný objem pro Negroni nebo Old Fashioned, ale i správnou váhu, když v ní naservírujete čistý alkohol, tedy bez ledu,“ říká Ondřej Pospíchal a doplňuje: „K základním vlastnostem Signature Cut patří správný objem, tvar a pevnost. Podstatný je samozřejmě i design, který je netradiční, protože vychází z okraje namísto ze štýlku sklenice. Mohl bych si vymyslet, že je inspirovaný čtyřiadvaceti sezonami Japonska, ale to bych kecal. Prostě kolik plošek vidíte, tak to prostě vypadá nejlépe.“ Ondřejovy sklenky jsou už teď k vidění v několika hotelových barech, například v singapurském Sofitelu a hongkongském Rosewoodu, ale také v pražském Four Seasons. Brzy se objeví i na jedné z nejdražších ulic světa, kde si na kvalitu potrpí, a to na tokijské Ginze.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest
Hennessy Very Special

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat